5 tipů, jak odejít z práce dřív

 

Věděli jste, že jedna hodina každý pracovní den je 240 hodin ročně, což je více než jeden pracovní týden? Timi je tu od toho, aby vám představil pět tipů, kterými lze minimálně pár minut denně, ne-li onu hodinu, ušetřit. Jedním z tipů je i odpočinek. Mysleli jste, že pauzy vám čas neušetří? Omyl. Čtěte dál a dozvíte se víc. 

 

1. Papír a tužka jsou dobrými pomocníky 

I přesto, že je Timi milovník technologií a automatizace, jeho dobrými pomocníky jsou stále tužka a papír. Během dne se na vás velké množství lidí obrátí s pracovními i jinými úkoly a než držet v hlavě maličkosti, je lepší si je zapsat. Představte si přitom to uspokojení, když na konci dne budou všechny řádky s úkoly zaškrtnuté. 

 

2. 24/7 kontrola e-mailů? Tak takhle ne!

Jakmile vám přijde upozornění o přijetí nového e-mailu, ihned ho otevřete? Díky tomu se dříve z práce nedostanete. S každým novým e-mailem se přestanete soustředit na vykonávanou činnost. Věnovat jí opět plnou pozornost chvíli trvá. Zkontrolujte si e-mail ráno, v poledne a před odchodem z práce. Pokud bude něco urgentního, začne vám spíše neodbytně zvonit telefon.

 

3. Pauzy zbožňujeme!

Když si nedopřejete pauzu, v určitém okamžiku se setkáte s únavou a nesoustředěností. Nikdo v místnosti by po vás navíc neměl chtít jakákoliv důležitá rozhodnutí, protože chybné závěry by mohly mít nedozírné následky. Udělejte si raději pauzu (méně přestávek po delší dobu) a věnujte se jiným činnostem. Energii získáte například ze sportu nebo spánku. Studie potvrzují, že Japonci jsou po krátkém spánku mnohem produktivnější, pozornější a soustředěnější. Vede-li 20 minutový spánek k plné koncentraci a nepřerušovaná práce k 3 hodinám polovičního výkonu, sami si dokážete spočítat, co je lepší. Japonský rituál spaní na veřejnosti má dokonce vlastní název: inemuri.

 

4. Automatizace, klávesové zkratky, dva monitory a pořádek v počítači

A právě v tomto okamžiku na scénu přichází milovník automatizace a technologií Timi. I několik hodin vám především při každodenních činnostech mohou ušetřit automatizované procesy včetně vytvoření šablon. Při práci na počítači vám ušetří čas také používání klávesových zkratek a dvou monitorů. Jestliže jste navíc pořádníčci a máte veškeré soubory správně rozřazené a pojmenované, budete si užívat více volného času než vaši kolegové. 

 

5. Zbavte se otravných úkolů

O delegování činností Timi už mluvil (článek Nejsem lenoch, spíš prokrastinuji) . S kontrolou e-mailů vám nepomůže, ale s jejich obsahem v podobě nudných či náročných pracovních úkolů ano. Timi umí vytvořit také šablony šetřící čas a zapsat vás na kurz klávesových zkratek ve vámi preferované lokalitě. A jestliže jste Timiho vzali za slovo a rozhodnete se pro 30 minutovou pauzu, doporučí vám místa, kam jít po tento čas v blízkosti firmy sportovat a nebo kam si jít odpočinout.

 

Zdarma navíc získáte 300 Kč v kreditech na první úkoly 

Timi rozdává kreditů mnohem více. Jak je ještě získat se dočtete zde.

Abyste mohli používat myTimi naplno, prosím, potvrďte souhlas s našimi pravidly soukromí. Více informací: zdeSouhlasím