Sháníte letní brigády? Poradíme, jak na to!

 

Nabídka práce se během letních měsíců rozšiřuje o mnohdy zajímavé jednorázové brigády a každý si v nich najde své. Ať už chcete získat nové zkušenosti nebo si přivydělat, na jakou nabídku práce kývnout a na co si dát pozor? Jaká existují volná pracovní místa přesně ušitá vám na míru?

 

Brigády, během kterých získáte zkušenosti i peníze

Nabídka práce na pracovních portálech se během letních prázdnin rozšiřuje o jednorázové brigády. Přivýdělek potřebují především studenti a penzisté, často se k brigádě uchýlí také zaměstnanci pracující na plný úvazek. Proč? Někdy kvůli financím, jindy kvůli získání nových zkušeností.

Nebudeme vám nic nalhávat. Brigády, během kterých získáte oboje, je velmi těžké získat. Z každé brigády ale můžete vytěžit hodnotné zkušenosti, znalosti a nové kontakty. 

 

Volná pracovní místa vám na míru 

Chcete brigádu lehce sehnat, získat nové zkušenosti a nebo si vydělat balík? Pak existují následující možnosti:

 

  • Jdete po jistotě? Každý rok letí brigády, které bývá velmi lehké získat. Jedná se například o práci pokojské, skladníka, prodavače, recepční či operátorů.
  • Myslíte do budoucna a jde vám především o praxi? Množství firem nabízí placené či neplacené stáže v ČR i zahraničí. Už pro někoho pracujete? O to víc takových zkušeností potřebujete. Využijte nabídku jiné firmy nebo se zeptejte svého šéfa na aktuální nabídku stáží ve vaší společnosti. 
  • Hledáte na internetu slovní spojení brigáda Praha, brigáda Brno, brigáda Ostrava? Proč se ale omezovat? Vyražte do světa a využijte letních brigád v zahraničí! Volná místa jsou inzerována pro jednotlivce, páry, ale i kamarády. Díky volnému pohybu osob po EU můžete pracovat například v pohostinství či turistickém průmyslu. Táhne vás to dál? V Austrálii si sběrem ovoce a prací v zemědělství můžete vydělat balík. Velmi oblíbené jsou také programy Work and Travel do USA.

 

Na co si dát u brigády pozor?

Zákoník práce neobsahuje pojem brigáda. Dohoda o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohoda o provedení práce (DPP) bývají nejčastěji uzavřenými typy smluv pro letní brigády a je třeba si uvědomit, že mohou být ukončeny téměř ze dne na den.  

Dohoda o pracovní činnosti se podepisuje především při dlouhodobé spolupráci. Její držitelé nesmí pracovat déle než 20 hodin týdně. Dohoda o provedení práce je limitována 300 hodinami ročně. Pozor si dejte na odměnu do limitu. V některých případech totiž nemusíte odvádět zdravotní a sociální pojištění. Vše se odvíjí od konečné částky na výplatní pásce.

 

Vytrhněte lidem trn z paty aneb Nabídka práce v myTimi

Letní brigáda pro studenty, občasná výpomoc nebo celoroční brigáda a vše s nimi spojené trápí mnoho lidí. Jak by vám mohl myTimi, virtuální asistent a chytrý kurýr, pomoci? 

myTimi rozjel novou platfotmu, na které můžete řešit různorodé úkoly. Například plánovat lidem dovolenou, chodit za ně na úřad nebo třeba doručovat květiny můžete dělat kdykoliv a odkudkoliv bez závazků. Za pár dní po vypracování úkolu dostanete peníze na účet. 

Zrovna tahle letní brigáda vás nezajímá? myTimi vám pomůže najít jinou. Poradí, jak na větší daňové úlevy, podá za vás daňové přiznání nebo pomůže ušetřit studentům či penzistům na dalších výdajích. Nemusíte přitom utratit ani kačku, při registraci totiž získáte 300 Kč ZDARMA na první úkoly! Tak na co ještě čekáte?

Líbil se vám článek?
Pošlete jej svým přátelům

Chcete zadat úkol, nebo se na něco zeptat?

Vyplňte rychlý formulář a Timíci se vám během pár minut ozvou ve všední dny od 9 do 17 hodin
Jméno a příjmení nesmí být prázdné
Telefon nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdné

Timi

Timi je osobní pomocník, se kterým ušetříte čas a pustíte starosti z hlavy
Vyzkoušejte zdarma

Registrace

Registrujte se

Výhody registrace
  • 300 Kč zdarma na vaše první úkoly
  • 200 Kč za doporučení Timiho přátelům
  • Přehled o realizovaných úkolech
  • O ceně úkolů rozhodujete vy - vždy zaplatíte jen tolik, kolik uznáte za vhodné
  • Lépe vás poznáme - zadávání úkolů bude snadnější a jejich plnění rychlejší