Rozhovory  |  Přečteno 1288 x
26. 3. 2020
Rozhovor s timíkem Markétou

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a chutí. A protože nám jich zadáváte hodně, vyhledali jsme už před nějakou chvílí pomoc i externě. Rozhodli jsme se, že vám přineseme rozhovory s virtuálními asistenty, kteří s námi sedí často v kanceláři a které interně s radostí nazýváme timík. Ano, vážně! Timík, timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně popužíváme.

 

 

Markéta pracuje v myTimi od počátku roku 2020. Dříve byla zaměstnaná v PR, ale agenturní život jí přestal vyhovovat. Je pánem svého času a v současnosti ji, kromě timíkování, nejvíce živí produkční činnost. Spolupracuje s profesionální tanečnicí (zejména však kamarádkou) Anet Antošovou, podstatnou část času věnuje produkci koncertu Jiřího Korna, na starost má projekt Yoga&Special Places a občas spravuje sociální sítě. Hodně cestuje, pobývá v přírodě a sportuje. Bez pohybu si neumí představit ani jeden den. Jezdí závodně na kole, ráda surfuje, občas hraje volejbal, plave a v poslední době ji uchvátilo lezení. Prostě ani chvilku neposedí.

 

Když ses na pozici timíka hlásila, jakou jsi měla představu?

Přiznám se, že jsem vlastně moc netušila, co mě čeká. Dostala jsem tenkrát doporučení od kamarádky na mateřské s tím, že byla na školení a je to fajn přivýdělek. Člověk může pracovat, když zrovna chce. Matně si pamatuju, že mi to představovala tak, že lidem budu především hledat letenky a plánovat dovolené. To se mi líbilo! Bylo to před Vánoci a mě tenkrát odpadla část projektu. Tak jsem si řekla, proč ne. :)

 

Splnily představy tvé očekávání? Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak sis náplň práce v myTimi představovala?

Představa a reálné úkoly, kterým se věnuji, se vlastně moc neliší. Letenky i dovolenou už jsem klientům plánovala. Překvapilo mě ale, s jakými různými úkoly chtějí lidé pomoci. Občas mi to přijde zvláštní. Mám ale značné pochopení proto, že lidé mají málo času, a tak jim ráda pomohu.

 

Co musí timík umět?

Podle mě by měl mít timík hlavně “selský rozum”, pečlivost a zodpovědnost. I ze svého pracovního života vím, že vyřešit se dá téměř cokoliv, když se člověk nebojí zeptat, zjistit si informace a dělá to nejlépe, jak umí. Kdykoliv řeším úkol, tak se snažím vžít do klienta a úkol udělat takovým způsobem, aby ve finále řešení uspokojilo i mě samotnou.

 

Jaká je tvoje pracovní doba?

Moje pracovní doba je různá, odvíjí se vždy od další práce v daném týdnu. Každou neděli si otevřu kalendář, podívám se na schůzky i projekty a kontaktuji myTimi, jak mohu dorazit. Snažím se dorazit aspoň 3x týdně, zhruba od 9 do 16h. Je to ale pokaždé trošku jiné.

 

Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Pokaždé, když vejdu do kanceláře, tak mě u dveří přivítá nějaký milý človíček, který mi jde otevřít. V myTimi jsem již delší dobu a je fajn, že timíky znám a už při startu mám dobrou náladu. Občas hodíme do placu i nějaký vtípek :)


Pak většinou všechny pozdravím, dám počítač na stůl a jdu si udělat kávu a vodu. Bez toho se ráno neobejdu a kafe máme fakt dobrý. :)

 

Stalo se ti někdy, že jsi nevěděla, jak úkol uchopit? Co jsi dělala?

Neřekla bych, že jsem nevěděla, jak úkol uchopit, ale občas je zadání od klienta trošičku matoucí. Než se zorientuji, chvíli to trvá.


Některé úkoly mě ale překvapují dennodenně. Například někteří klienti potřebují zpracovat rešerši na věc či službu, o které jsem neměla nejmenší tušení. Problematiku jsem musela prostudovat, vše si načíst a až poté na úkolu začít pracovat.


Naštěstí timíků je dost a najdou se mezi nimi i specialisté na různé obory. Přinejhorším se zeptám, zda to opravdu chápu správně.

 

Koho a na co ses v poslední době v Timilandu zeptala?

Naposledy jsem společně s Honzou řešila úkol pro jednu klientku. Nebyla jsem si úplně jistá zadáním. Nedávno mi pomohla také Monča, se kterou jsem řešila storna letenek pro několik klientů.

 

S kolika úkoly denně lidem pomůžeš?

Někdy jedu jako “trysko myška”, to jich může být klidně 10, ale někdy vyřeším jen 3. Záleží na druhu úkolu. Nejrychleji zpracuji úkoly týkající se hodinového manžela, opraváře apod. Máme jejich databázi, domluva je vždy blesková. Těžší úkoly jsou ty, u kterých je potřebná odbornost, a déle řeším také korektury textu.

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Nejvíce času mi zabral itinerář rodinné dovolené do USA. Rodina měla na cestování dost dní a míst, která chtěla vidět. Na každém místě jsem hledala ubytování (výběr minimálně ze dvou míst), přejezdy, letenky atp.

Jednalo se o mou oblíbenou Kalifornii. Mám ji vcelku procestovanou a strašně mě práce na projektu bavila. Vybavila se mi krásná místa a vzpomínky na ně.

 

Kam chodíš na oběd?

Popravdě moc neobědvám. Občas si připravím oběd doma, ale jakmile sednu k počítači, tak se snažím dělat jeden úkol za druhým a nevšimnu si, že je čas na oběd.

 

Co zajímavého jsi plnila tento týden?

Tento týden mě čeká oprava smluv, korektura dvou textů a návštěva katastrálního úřadu. V hledáčku mám také přepis dvou rozhovorů a podání daňového přiznání pro dva zahraniční klienty. Tuto problematiku řeším společně s daňovým poradcem, kterého jsem nejprve musela najít. A co přijde dál, to se uvidí v průběhu týdne.

 

Kdo tě v kanceláři plné timíků nejvíce inspiruje?

Nejsem v kanceláři zase tak dlouho. Všechny ještě neznám. Nejvíce zatím komunikuji s Radkou, a teda má můj obdiv, že stíhá všechnu tu komunikaci s klienty a ještě starost o timíky. Zbytek timíků budu poznávat asi postupně.

To víte, koukám do monitoru a na povídání není tolik prostoru. :) Ale všichni jsou fajn a super milí.

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Předtím, než z kanceláře odejdu, tak se ptám Radky, zda ještě něco nepotřebuje. Případně jí sdělím výsledky mé práce. Jdu umýt hrnek od kávy a alou domů.

 

Co tě na práci baví?

Na práci virtuálního asistenta mě baví různorodost, časová flexibilita a vlastně pohodová atmosféra v kanceláři. Pracuji s fajn mladými lidmi.

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba?

Neskutečně rychle. Jak už jsem říkala, občas si ani nevšimnu, že je čas oběda.

Respektive byl. Kouknu na hodinky a zjistím, že je 14:00 nebo zaregistruji, že je půlka lidí z kanclu někde na jídle. Měla bych se v tom obědvání trošku polepšit, koukám. :)

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy