Virtuální asistence  |  Přečteno 2915 x
20. 1. 2020
Teambuilding pro firmy? myTimi přináší několik nápadů!

K čemu teambuilding pro firmy vůbec je a vrátí se vám investice do něj vložená? Kolik vám příprava akce zabere času a jaké problémy očekávat? Přinášíme vám několik tipů, jaký nevšední teambuilding vybrat!

 

Piknik

 

Proč teambuildingové akce? Jsou to jen vyhozené peníze?

Chcete v pracovním týmu zlepšit a zefektivnit vzájemné vztahy? Toužíte po tom, aby se v kolektivu více dařilo hledat společná řešení problémů a odstranit nerovnocenné postavení členů v rámci týmu? Právě teambuilding je jednou z běžných aktivit týmového rozvoje a pomáhá především ve zlepšení výkonnosti organizace.

A teď odpověď na otázku. Jsou peníze investované do teambuildingu opravdu vyhozené? Jestliže chcete zvýšit efektivitu v týmu, najít řešení problému, zlepšit komunikaci a zvýšit výkonnost organizace, pak ROZHODNĚ NE!

 

Pro jaké teambuildingové akce se rozhodnout?

1. Teambuilding na vodě

Sjeďte si během jednodenního či dvoudenního výletu na raftu či lodi řeku Vltavu. V jaké části? To je jen na vás. Vyberte si z jakékoliv úseku. Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna nebo Boršov nad Vltavou? Volba je jen na vás!

Na klasiku jste příliš moderní? Dejte přednost vodnímu skútru, aquazorbingu, tažným lyžím, banánu nebo kruhu.

 

2. Teambuilding na kole

Jste v pracovním týmu plném cyklistických a sportovních nadšenců? Cyklistické teambuildingy začínají být hitem. A ještě aby ne!

Dejte si ale pozor na výběr trasy i doprovodného programu. Nejde o to ujet Tour de France, ale stmelit kolektiv. Jeďte parkem kolem řeky, lesem nebo po kopcích s elektrickými koly a vše zakončete například degustací piva. Takový výkon si zaslouží odměnu!

 

3. Pro tenhle teambuilding si poběžíte

Běhání si oblíbilo plno lidí. Patří mezi ně i vaši zaměstnanci? Pak je jasno! Během jednoho víkendu můžete běžet 360 km dlouhý štafetový běh podél Vltavy ze Šumavy až do Prahy na závodě Vltava Run.

Tip: Nedávno jsme psali o copywritingu jako nástroji k podpoře prodeje. To ale není jediná možnost. Dejte si na auto logo vaší společnosti a běžte si na Vltava Runu s další dvoustovkou týmů pro zviditelnění.

 

4. Teambuilding o víně

Vyjeďte za hranice svého regionu a navštivte moravské sklípky. Vydejte se na pěší tour po nejlepších vínech. Nebo to zkombinujete s teambuildingem na kole a projeďte si historické město Mikulov, plné vinic a vinařů, kteří svou práci milují.

Tip: Speciálně pokud v týmu máte pijany, musíte sami zvážit, zda se zábavný teambuilding nezvrhne spíš v noční můru.

 

5. “Uvařte” si vlastní teambuilding

Skvělou teambuildingovou akcí může být i ta kulinářská. Například ChefParade škola vaření nabízí mnoho možností. Kuchtění v jejich studiích, ve vaší firmě nebo třeba venku.

Tip: Můžeme vám zaručit zábavu. Jen si dejte pozor na to, co vaši zaměstnanci mají rádi. Jsou ve vašem pětičlenném týmu tři vegetariáni, vegani nebo celiaci? Pak se vyhněte kurzům vaření na téma “Steaky a maso” nebo “Pečení a zdobení cupcakes”.

 

6. Piknik

Všichni nemohou být sportovci. Máte dojem, že by vaši zaměstnanci neocenili jízdu na kole, ani kdyby byla zakončená sklenkou dobrého vína? Nebo by se jim nelíbili mokré vlasy ze sjezdu Vltavy? Dobré jídlo a pití má rád snad každý.

Občerstvení může zařídit zaměstnavatel nebo nechte volnou ruku zaměstnancům. Každý může přinést to, co umí nejlépe. Nebo využijte výše zmiňovaných kurzů vaření, jídlo si ukuchtěte a pak si ho i snězte.

 

Foto z teambuildingu timíků

Foto z teambuildingu timíků

 

7. Teambuilding si musíte “vybojovat”

Máte v týmu bojovníky? Virtuální asistent myTimi zažil, že i těm, u kterých to nejméně očekával, se akční teambuilding líbil. Kam se vydat?

 

  • Laser Game.
  • Únikovka.
  • TEPfactor.
  • TrapBox.

 

Foto z teambuildingu timíků

Foto z teambuildingu timíků

 

8. Teambulding o vás

myTimi nedávno pro firemní teambuilding použil aplikaci Kahoot! Vytvořte kvíz o vlastních zaměstnancích i společnosti a sledujte, jak se navzájem znají a co všechno nového se o sobě dozvědí!

 

Jak dlouho zabere příprava teambuildingová akce

Doba přípravy se liší v každé společnosti liší a to hned dle několika desítek faktorů. Od velikosti týmu přes rozpočet až po povahové rysy zaměstnanců. Můžeme vám ale zaručit, že to bude v rozmezí několika hodin až dní. V některých případech se realizace teambuildingové akce, zejména pro korporátní společnosti, může protáhnout i v řády měsíců.

Pokud na uspořádání teambuildingové akce nebo teambuildingové aktivity nemáte čas, radíme vám event planning outsourcovat. Přece jen do této aktivity týmového rozvoje vložíte čas i peníze a byla by škoda, kdybyste sklidili jen škodolibé komentáře.

 

Jak motivovat zaměstnance? Kouzelnými slovíčky jsou teambuildingové aktivity!

Uspořádat zábavný teambuilding není nic lehkého. Zabere to spoustu času a nápady na nevšední teambuilding se těžce hledají. Máte pocit, že vám to za ty starosti nestojí?

Teambuilding akce jsou skvělým nástrojem pro motivaci zaměstnanců a zvýšení efektivnosti práce. Nenechte se přípravou znechutit! Co všechno dokážeme a jak vám můžeme pomoci?

Napište nám a my pro vás vytvoříme teambuildingové akce na míru, za které vás budou zaměstnanci opěvovat. A to dle vašich přání, potřeb i rozpočtu.

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy