Rozhovory  |  Přečteno 1304 x
27. 2. 2019
Rozhovor s timíkem Lenkou

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a chutí. Rozhodli jsme se, že vám každý týden přineseme jeden rozhovor s virtuálním asistentem, kterého interně s radostí nazýváme timík. Ano, vážně! Timík, timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně používáme. 

 

 

Lenka je s námi od prosince roku 2017. Je to naše jediná studentka, a právě proto nenajdete v týmu timíků nikoho jiného pracovat na částečný úvazek. I přesto toho zvládá tolik, že nás nepřestává překvapovat.

 

Když jsi se na pozici timíka hlásila, jakou jsi měla představu?

Představovala jsem si práci podobnou produkci koncertů a festivalů. Hodně zařizování všeho druhu: shánění informací, podkladů a dodavatelů, organizace a řešení povolení na úřadech. Když jsem hledala práci, tak jsem se přesně po něčem takovém poohlížela a myTimi mi přišel ideální. Tušila jsem, že se toho můžu během krátké doby hodně naučit.

 

Splnily představy tvé očekávání? Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak jsi si náplň práce timíka představovala?

Systém fungování byl trochu jiný, než jsem čekala, ale náplň práce byla přesně to, co jsem chtěla. Už během prvních pár měsíců jsem získala úžasné know-how ze všech možných odvětví, přestala jsem mít strach telefonovat a jednat s lidmi. Možná jsem čekala více kontaktů s klienty, ale to je různé úkol od úkolu.

 

Co musí timík umět?

Nesmí mít strach se zeptat, musí vědět, jak zjistit všechno, co potřebuje. Taky je důležité umět prioritizovat a dobře si rozvrhnout celou náplň dne tak, aby všechno stihnul. Někdy i něco navíc. Některé úkoly taky vyžadují nebrat „ne“ jako odpověď a snažit se získat výsledek za každou cenu. Musí se to ale dobře vybalancovat se správným odhadem toho, kdy už nemá cenu nic zkoušet nebo hledat, protože by to byla ztráta cenného času.

 

“Timík nesmí mít strach se zeptat!”

 

U jakého zajímavého úkolu jsi nebrala “ne” jako odpověď?

Každá návštěva na úřadě je bojovka! Myslím, že to zažil snad každý. Často ani sami úředníci nevědí základní informace ze svého oboru a je potřeba je přesvědčit o tom, že jsem skutečně na správném úřadě a že mám všechny potřebné podklady. Tento týden jsem kvůli chybě na webu magistrátu šla na jiný úřad, nakonec se mi ale povedlo paní na pobočce přemluvit, aby žádost přesto přijala.

 

Jak dlouho ti trvalo než jsi se naučila rozpoznat, kdy už nemá smysl se úkolem zabývat?

Já jsem měla ze začátku spíš opačný problém. Když jsem narazila na problém, už jsem nezkoušela vymyslet jiný způsob a byla jsem rychle se vším hotová. Ale pokud něco hledám 30 minut a nic nenaznačuje tomu, že by existovala šance na úspěch, nemá cenu hledat dál.

 

Jaká je tvoje pracovní doba? 

Pracujeme klasické směny na 8 hodin a můžeme si vybrat „ranní“ nebo „odpolední“ směnu. Nejdéle ale pracujeme do osmi do večera. Já navíc pracuju na částečný úvazek, takže jen pár dní v týdnu a víkend jednou za čas.


Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Kafe! Pak si prohlédnu otevřené úkoly a rozmyslím si, v jakém pořadí se na ně vrhu. Většinou dohromady s Aničkou, která zastává pozici operations managera, takže má na starosti rozdělování práce timíkům a kontrolu, že vše běží, jak má.

 

Líbí se mi tak stručná a razantní odpověď: kafe! Kolik jich denně vypiješ?

Ajajaj, teď jsi mě dostala! Klidně 4.

 

S kolika úkoly denně lidem pomůžeš?

To hodně záleží na povaze úkolu. Některé jsou hotové za pár minut, další se vypracovávají i několik měsíců. Odhadem ale zvládne jeden timík třeba 10–15 menších úkolů denně, což si troufnu říct i o sobě. Věnujeme se i zákazníkům, kterým pomáháme s během firmy. To znamená, že se jim několik hodin denně konkrétní timíci věnují.

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Tuším, že to byla cesta na Filipíny. Měla jsem vytvořit program na více než 2 týdny, plný přejezdů a přeletů, takže jsem kromě dopravy vybírala i ubytování s dalšími návrhy, co vidět. Složitá komunikace přes půlku světa a další nevyhnutelné komplikace ničemu nepomohly. Na tom jsem strávila určitě alespoň 14 hodin čistého času, možná víc. Navíc jsme zůstali v kontaktu i v průběhu dovolené.

 

“Nejvíce času mi zabral itinerář na cestu po Filipínách, plný přejezdů a přeletů.”

 

Kam chodíš na oběd?

Podle chuti, nejčastěji se vydáváme do Šalandy na smažák, ale mám ráda i vietnamskou a mexickou kuchyni. A když se zadaří, uvařím si doma něco s sebou a sním si to v kanclu.

 

Co zajímavého jsi plnila tento týden? 

Zařizovala jsem na poslední chvíli Safari výlet pro klienty, kteří už byli v Africe a měli za pár hodin doletět na menší parkoviště kdesi v Tanzánii. Díky časovému posunu to byla docela výzva, ale naštěstí jsem narazila na ochotné pořadatele Safari, kteří se mnou řešili podrobnosti dlouho do noci.

 

Kdo tě v kanceláři plné timíků nejvíce inspiruje?

Vlastně všichni! Každý z nás je hodně jiný, vyzná se v odlišných věcech a jiné věci ho baví. Mám velký respekt k admince Romče, která je úctyhodně pečlivá a díky jejímu bystrému oku se často vyhnu hloupým chybám. Inspiruje mě Anička svojí pracovitostí, odhodláním a obrovskou náplní práce, kterou hravě zvládá. 

Náš CEO Honza je zase skvělý šéf, který umí poradit i uklidnit, a hlavně nás všechny zvládne namotivovat. V neposlední řadě všichni timíci, jelikož si neumím představit moc lidí, kteří by zvládli zařídit tolik práce během krátkého času, a ještě se u toho upřímně nasmát a zůstat přátelsky naladění.

 

Foto zleva: Lenka, Radka, Anička

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Mrknu se, jestli není v systému ještě nějaký úkol, který má být ten den hotový. Většinou pracujeme na úkolech celý den, takže skončíme odesláním posledního výstupu a jdem.

 

Co tě na práci baví? 

Je úžasně různorodá a zajímavá. Jak jsem říkala, člověk se toho za krátkou dobu strašně moc naučí. Navíc zjistí informace i o věcech, o kterých nikdy nepřemýšlel. Taky jsem díky této práci v kontaktu s velkým množstvím lidí, ať už zákazníků, nebo dodavatelů. Zlepšuji se tak v komunikaci. No a neméně důležitým faktorem je skvělá atmosféra, která v práci panuje, a kolegové, kteří mě umí rozesmát a dobře poradit.

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba:) ?

Je toho obvykle tolik, že se člověk zapomene jít i vyčůrat. Den uteče opravdu rychle, hlavně když má člověk na starosti zajímavý úkol nebo když se jede na pár hodin projet v MHD někam za Prahu, aby doručil květinu.

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy