Rozhovor s Timíkem Lidu

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a chutí. Rozhodli jsme se, že vám každý týden přineseme jeden rozhovor s virtuálním asistentem, kterého interně s radostí nazýváme Timík. Ano, vážně! Timík, Timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně používáme. 

 

 

Lidu je s námi od půlky listopadu, miluje přírodu a vše s ní spojené. Takže když jí ostatní Timíci nenajdou v práci, užívá si nejčastěji s bylinkovým čajem a knihou v ruce, nebo někde na cestách.

 

Když ses na pozici Timíka hlásila, jakou jsi měla představu?

Líbilo se mi, že je to mladá progresivní firma a né zakrnělý dinosaurus ;-) Vlastně jsem si představovala jen to, že budu dělat různorodou práci a hodně se toho naučím. 

 

Splnily představy tvé očekávání? Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak jsi si náplň práce Timiho představovala?

Ve většině případů se mé představy splnily. Jen jsem nečekala, jak neuvěřitelný všeobecný přehled musí Timík mít a jak musí být flexibilní.

 

Zní to jako práce pro Supermana. Můžeš být konkrétnější?

Někomu hledáme dodavatele na výměnu oken, někomu zase kupujeme letenky a jinému zařizujeme živnost. Úkoly spolu navzájem nijak nesouvisí, Timík se ale potřebuje co nejrychleji zorientovat a vyřešit je. To bez všeobecných znalostí a selského rozumu nejde.

 

Co musí Timík umět?

Nebát se zeptat a vědět, kde se zeptat.

 

Bála ses někdy zeptat?

Kdysi ano. Zjišťovala jsem věci v oblastech, o kterých jsem nic nevěděla. A obávala jsem se toho, jak mě uvidí ostatní. Teď se naopak zeptám a ráda se dozvím něco nového.

 

Jaká je tvoje pracovní doba? 

Jako dispečerka pracuji od 8 do 16:30.

 

Co obnáší práce dispečera? Jak se liší od práce Lenky a dalších Timíků?

Obnáší to přebírání veškeré komunikace. Takže jsem první člověk, se kterým klient v myTimi komunikuje. Zaznamenávám úkoly, stanovuji jejich ceny, ptám se na dodatečné otázky, ale také aktualizuji vše okolo úkolů do interního systému… Neplním tedy konkrétní úkoly, pouze s našimi klienty komunikuji ;-)

 

“Já jsem jako dispečerka první člověk, se kterým se klient v myTimi setká.”

 

Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Zapnu si všechny komunikační kanály a další potřebné nástroje. Projdu nezodpovězenou komunikaci z předešlého dne.

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Řešila jsem úkol pro naši klientku, která pracuje s českými umělci. Organizovali výstavu v USA a sochy tam dopravovali diplomatickou cestou. Nazpět je však posílali klasickým dopravcem a tak jim díla zastavili na celnici, kde po nich požadovali clo půl milionu. Nakonec jsme to vyřešili tak, že díla byla propuštěna a povinnost zaplatit clo byla zrušena ;-)

 

“Po jedné z našich klientek požadovali úředníci clo půl milionu. Díky mě byla díla propuštěna a povinnost zaplatit clo byla zrušena.”

 

Kam chodíš na oběd?

Nejčastěji mám navařeno z domova, případně si dám ráda Vietnam. Moje nejoblíbenější vietnamské jídlo je Bún bò Nam Bô.

 

Kdo tě v kanceláři plné Timíků nejvíce inspiruje?

Vypíchnout jednoho Timíka je pro mě téměř nadlidský úkol. Každý z nás je úplně jiný, což vede k tomu, že se perfektně doplňujeme. Všichni mě občas něčím překvapí, každý mě inspiruje.

 

Foto zleva: Lidu, Michal, Lukáš, Pavla, Anička, Radka, Romča a Lenka

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Předávám informace kolegovi, který má odpolední směnu. 

 

Co tě na práci baví? 

Práce pro myTimi mě naučila ptát se i na věci, které nevím. Tedy vlastně především na věci, které nevím. Na této práci mě baví především to, že se neustále dozvídám nové informace z různých oblastí.

 

Jakou informaci ses posledně dozvěděla?

Naposledy jsem zjistila, že když poletím do Jihoafrické republiky, musím prokazovat, že disponuji financemi na účtě.

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba:) ?

Letí to ;-)
 

Abyste mohli používat myTimi naplno, prosím, potvrďte souhlas s našimi pravidly soukromí. Více informací: zdeSouhlasím