Rozhovory  |  Přečteno 1337 x
4. 6. 2020
Rozhovor s externím timíkem Mončou

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a chutí. A protože nám jich zadáváte hodně, vyhledali jsme už před nějakou chvílí pomoc i externě. Rozhodli jsme se, že vám přineseme rozhovory s virtuálními asistenty, kteří s námi sedí často v kanceláři a které interně s radostí nazýváme timík. Ano, vážně! Timík, timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně používáme.

 

 

Z vesnice do hlavního města se Monča přestěhovala před šesti lety a plní si tu svůj pražský sen. Volný čas tráví nejraději venku na alternativních hudebních festivalech a také ráda píše pohádky pro děti.  V myTimi pracuje v oblasti osobní asistence.

 

Když ses na pozici timíka hlásila, jakou jsi měl představu?

Myslela jsem, že jednou až dvakrát týdně něco někam donesu a tím to hasne. Kurýrní služby jsem dělala už při škole a tak jsem si myslela, že se vrátím do starých kolejí a trošku si přivydělám ke své tehdejší hlavní práci. 

 

Do starých kolejí ses ale nakonec, i přes svá počáteční očekávání, nevrátila?

Dříve jsem dělala kurýra, který donášel jen jídlo, což byla velká nuda a taky fuška. Pokrmy jsem nosila na zádech a častokrát jsem ani já sama neměla čas se pořádně najíst. Takže myTimi nemohu s obyčejnou kurýrní službou vůbec srovnávat. 

 

Takže představy nesplnily tvá očekávání! Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak sis náplň práce Timiho představovala?

Jsem ráda, že nesplnily! U Timíků mám práci rozdělenou víceméně napůl - jsem jak v terénu, tak za počítačem. Tento styl práce mi velmi vyhovuje, protože se nenudím. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen práce typu donést balíček z bodu A do bodu B, ale brzy jsem pochopila, že správný Timík se musí umět pohybovat nejen v ulicích, ale také v zákoutích internetu. 

 

Co musí timík umět?

Hlavně se nebát! To je základ celého, nejen pracovního, života. Nebát se zeptat, nebát se dělat věci originálně. Nebát se ale také chybovat. Myslím, že se celý život všichni bojíme a proto mnoho věcí ani nezkusíme. 

 

Vzpomeneš si na nějakou situaci, které ses vážně bála, ale strach jsi překonala?

Častokrát jsem se bála odmítat zakázky, na které jsme neměli kapacitu. Když jsem začala dělat dispečera, měli jsme jednoho klienta, co nám často volal s nesmyslnými úkoly a byl naprosto neodbytný. Bála jsem se mu zvedat telefony, protože jsem věděla, že bude nepříjemný, ale dělat mrtvého brouka není dobré řešení pro nic a nikoho.

 

Pomohl ti situaci někdo vyřešit? 

Pomohlo mi, když jsem si o telefonní komunikaci s nedobytnými zákazníky popovídala se timíkem Dominikem, který mi pomohl a poradil, jak vše zvládat a nemít strach z klientů.

 

Jaká je tvoje pracovní doba? 

Do práce chodím každý den. Někdy od osmi do čtyř, jindy zas od desíti do šesti. Odvíjí se to od toho, co je potřeba udělat. Ale nejraději mám brzké příchody a zároveň brzké odchody z práce. 

 

Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Zkontroluji, zda na e-mailu nebo Facebooku něco “nehoří”, připravím odpovědi na zprávy a jdu si udělat kávu. 

 

Stalo se ti někdy, že jsi nevěděla, jak úkol uchopit? Co jsi dělala?

Jasně, že stalo! Byla by velká nuda, kdyby ne. Ale mám tu plno kolegů, kteří mi vždycky poradí.  

 

Kdo ti pomohl posledně a s čím?

Třeba timík Markéta, které mi pomohla vyzvednout výbavičku pro miminko a dovést ji klientce :-) 

 

S kolika úkoly denně lidem pomůžeš?

Záleží na tom, zda kurýruji, nebo jsem v kanceláři. Když kurýruji, jsem schopná udělat i 4 úkoly. Donesu dort na oslavu, vyzvednu opravené brýle, skočím na finanční úřad založit IČO a po cestě zpátky za klienta vyřeším nepříjemný telefonát s operátorem. V kanceláři pracuji na kusových úkolech a tak jich zvládnu i víc. Napíšu plnou moc, naskenuji a odešlu dokumenty, objednám technika na opravu počítače, připravím přiznání k dani a v mezičase zarezervuji romantický pobyt v Alpách

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Za našeho zákazníka jsem měla vyřešit velký dluh u pojišťovny. Byl to můj první úkol a řešila jsem ho opravdu dlouho. Pro splnění úkolu bylo potřeba několika dlouhých telefonátů s pojišťovnou, dvou návštěv sociálního a pracovního úřadu. S paní na přepážce pojišťovny už jsem si vlastně mohla začít tykat, neboť jsem tam byla co týden :D Nakonec všechno dobře dopadlo a dluh ve výši cca 400 tisíc klientovi samozřejmě po dodání všech dokumentů odpustili.

 

Kam chodíš na oběd?

Občas si koupím bagetu, někdy si zase moc ráda uvařím – umím skvělé curry! 

 

Co zajímavého jsi plnila tento týden? 

Vyklidila jsem starý nábytek našemu klientovi z kanceláře. Dělat stěhováka je legrace, ale vytahovat třísky z rukou už tak velká sranda není. 

 

Kdo tě v kanceláři plné Timíků nejvíce inspiruje?

Od každého se snažím inspirovat trošku. Ale největší inspirací je pro mě timík Radka, protože vždycky pomůže a poradí. Dokáže dělat a myslet na hrozně moc věcí najednou. Nechápu, jak to dělá. Snad se to od ní brzy naučím. 

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Zkontroluji, jestli jsem si všechny své lepíky a papírky přepsala do počítače. Jsem zvyklá si psát věci ručně, proto musím zkontrolovat, zda jsem vše přepsala do systému. 

 

Co tě na práci baví? 

Různorodost. Moje poslední práce byla v korporátu u telefonu, což mě vážně nebavilo. Dělat každý den jedno a to samé je podle mě cesta do pekla. Každou chvilku se naučím něco nového. 

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba?

Jako blesk! 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy