Rozhovory  |  Přečteno 1512 x
22. 3. 2019
Rozhovor s timíkem Pavlou

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a radostí. Rozhodli jsme se, že vám každý týden přineseme jeden rozhovor s virtuálním asistentem, kterého interně s radostí nazýváme timík. Ano, vážně! Timík, timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně používáme. 

 

 

Pavla je s námi od začátku září a vyzradila nám svou kuriózní zálibu: sbírá různé jazykové verze dobrodružství mladého čaroděje Harryho Pottera. Má jedno vydání z Bangladéše, bengálsky ale ještě neumí.

 

Když ses na pozici timíka hlásila, jakou jsi měla představu?

Vzpomínám si, že mi to přišlo jako úžasně zábavný podnik. Neměla jsem ale konkrétní představu o tom, co budu další půlrok dělat. Ostatně, ani teď nemám moc konkrétní představu o tom, co budu dělat zítra. A možná ji nemá ještě ani klient, který zítra zadá úkol.

 

Splnily představy tvé očekávání? Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak jsi si náplň práce timíka představovala?

Překvapilo mě, kolik lidí hledá zubaře a jak moc obtížné bude ho najít. Nečekala jsem, že se v šestihodinové frontě vytvoří domobrana a bude lynčovat předbíhače. A nenapadlo by mě, že lidé budou v mrazu stanovat na chodníku před divadlem, aby dostali lístky. Lidi dokážou překvapit vždycky.

Ale zpět k tvé otázce. Pokud se na to podívám detailněji, tak ano! Je to docela takové, jaké jsem to čekala.

 

“Nenapadlo by mě, že lidé budou v mrazu stanovat na chodníku před divadlem, aby dostali lístky.”

 

Co musí timík umět?

Musí chápat odlišné klienty, rozhodovat se v jejich prospěch a zvládnout několik naprosto rozdílných úkolů zároveň. Musí si umět uspořádat práci a pamatovat si spoustu podrobností. No a musí umět pošťouchnout klienta tím správným směrem, vysvětlit mu, proč třeba jím navrhovaná cesta nevede k dobrému výsledku.

 

Musela jsi nějakého klienta takto “pošťouchnout”?

V jednom kuse. Většinou se ukáže, že je potřeba vydat se jinou cestou, až v průběhu úkolu. Ve výjimečných případech je to patrné hned od začátku. To už ale obvykle dokáže odchytnout dispečer při přebírání úkolu.

 

Jaká je tvoje pracovní doba?

Někdy od devíti do půl šesté, jindy od dvanácti do osmi a čas od času jsem tu o víkendu od devíti od osmi. No a pak jsou případy, kdy to je úplně jinak, protože je třeba dorazit někam brzo ráno.

 

Když jsi na to poukázala: musela jsi někdy vstávat kvůli klientovi v nekřesťanskou hodinu?

Pro mě je nekřesťanská hodina skoro každá :). Ale ne, vstávala jsem nejdříve chvilku před šestou a ještě jsem se stihla nasnídat.

 

Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Pozdravím a udělám si kafe. O víkendu není koho zdravit, takže si udělám jen to kafe. Zapnu počítač, zjistím, co mě čeká. No a dám se do toho.

 

To jen ty máš víkendové směny? Nebo se na nich timíci střídají?

Naštěstí se střídáme :-) V tuhle chvíli mám v průměru každý čtvrtý víkend.

 

S kolika úkoly denně lidem pomůžeš?

Řekněme, že pracuji minimálně na třech a maximálně na dvaceti úkolech denně :-) Některé úkoly jsou dlouhodobé, a i když jim denně věnuji třeba jen pět minut, v konečném součtu zaberou hromadu času. Jiné se dají efektivně vyřešit během jednoho dne za patnáct minut, na některých je třeba pracovat dvě hodiny v kuse.

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Potřebovala jsem sehnat čínské razítko na obchodní dokumenty. Ukázalo se, že čínská ambasáda vyžaduje celou řadu jiných razítek, než někam obtiskne to svoje. Takže jsem šla do budovy městského soudu, na Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo zahraničních věcí, na krajský soud. Ale úplně nejhorší bylo jednání se soudním tlumočníkem, který dokumenty pro ambasádu překládal.

 

Kam chodíš na oběd?

Donedávna jsem chodila hlavně do Banh-mi-Ba. Skvělé místo. Ale i Banh-mi-Ba se můžete přejíst, takže kam půjdu příště, to nevím. 

 

Co zajímavého jsi plnila tento týden? 

Hledala jsem zimní stadion na natáčení videospotů na MS v hokeji.

 

To zní neuvěřitelně zajímavě. Můžeš nám o tom říct víc?

Klient chtěl natáčet videa na stadionech v Bratislavě a bylo třeba domluvit konkrétní podmínky a co nejdelší natáčecí prostor na ledě.

 

Kdo tě v kanceláři plné timíků nejvíce inspiruje?

No samozřejmě, že Honza :-) Timík Michal mi zase radí s cestovními úkoly. Což je opravdu super, protože zrovna Michal má všechno zautomatizované a promyšlené do nejmenšího detailu.

 

Fotka zleva: Michal, Pavla

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Zkontroluju, že je hotové všechno, co mělo být hotové, a informován každý klient, který měl být informován. A s velkým zadostiučiněním vyhodím pár ze svých lepítkových poznámek.

 

Co tě na práci baví? 

I timík má svou rutinu, ale s rutinou jinde se to nedá srovnávat. Každý den přináší má práce jiné výzvy. A protože je myTimi malá a chytrá firma, je poměrně jednoduché přijít s novými nápady a následně je realizovat. Pokud chceš něco změnit, vždycky dostaneš příležitost.

 

Realizoval se v myTimi nějaký tvůj nápad?

Dřív jsme po nákupu věcí v terénu chodili s každou účtenkou do pokladny pro peníze. Pořád jsme přepočítávali drobné. Žralo to čas. Spoustu času. Navrhla jsem změnu a teď máme každý svoji virtuální pokladnu a peníze účtujeme reálně zhruba jednou za měsíc.

 

“Dříve jsme přepočítávali všechny drobné. Žralo to čas. Spoustu času. Navrhla jsem změnu a teď máme každý svoji virtuální pokladnu.”

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba:) ?

Čas má tady docela nepravidelné tempo, protože některé úkoly jsou samozřejmě zajímavější než jiné. Když dostanu hlad, vím, že jsem tak v polovině pracovní doby – a to je dobrý ukazatel.
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy