Rozhovory  |  Přečteno 1585 x
13. 3. 2019
Rozhovor s timíkem Radkou

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a radostí. Rozhodli jsme se, že vám každý týden přineseme jeden rozhovor s virtuálním asistentem, kterého interně s radostí nazýváme timík. Ano, vážně! Timík, timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně používáme. 

 

 

Radka je s námi od května. Má ráda léto, knihy, moře, víno a kávu. A ideálně kombinaci všeho dohromady. Spolu s Aničkou je jedinou slovenskou posilou týmu plného timíků.

 

Když ses na pozici timíka hlásila, jakou jsi měla představu?

Představovala jsem si mladou firmu plnou vtipných a chytrých lidí, kteří berou práci jako svoje poslání a snaží se zefektivnit čas klientům, ale také systém fungování služeb obecně. 

 

Splnily představy tvé očekávání? Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak jsi si náplň práce timíka představovala?

Překvapilo mě, že mi jsou běžně zadávány úlohy, které jsou rutinní. Například pomoc s vyplňováním formulářů nebo shánění údržbářů. Před přijetím jsem se domnívala, že timík řeší hlavně těžké a neobvyklé úkoly. Prostě oříšky, se kterými si klient neumí poradit. 

Čím déle ale pro myTimi pracuji, tím více si uvědomuji, že největší žrout času a nervů jsou právě zdánlivě jednoduché povinnosti, které ale v konečném výsledku dokáží život pořádně zkomplikovat. Moje představy o mladých, vtipných a bystrých lidech se ale naplnily ze 100 %.

 

“Čím déle ale pro myTimi pracuji, tím více si uvědomuji, že největší žrout času a nervů jsou právě zdánlivě jednoduché povinnosti.”

 

Co musí timík umět?

Timík se musí umět vcítit do kůže klienta a správně pochopit, co má být výsledkem úkolu. Tedy čeho chce dosáhnout. Zároveň by měl pracovat tak, aby byl co nejefektivnější (a občas je potřeba přidat i notnou dávku kreativity). 

Zároveň je třeba mít cit pro zodpovědnost a dobře chápat, jaký dopad bude mít splněný či nesplněný úkol v běžném životě klienta. Prostě a jednoduše je potřeba nad tím přemýšlet více než jen nad virtuálně zadaným úkolem. Timíci občas v zápalu práce na takový cíl zapomenou, ale naše OPM Anička nás naštěstí vždy vrátí zpět na zem.  

 

Kdy tě naposledy musela Anička usměrňovat?

Včera. K Aničce pro radu chodím ale většinou dobrovolně, a to ve chvílích, kdy mám pocit, že jsem se do úkolu “zamotala”. Ona mě totiž vždy dokáže motivovat a navést správným směrem.

 

Jaká je tvoje pracovní doba? 

Oficiálně od 9:00 do 17:30, ale přiznám se, že v práci občas strávím víc času. Velmi často dobrovolně, a to s ostatními timíky :) Společné páteční večery v kanceláři nebo mimo ní jsou v Timilandu už taková stará dobrá klasika.

 

Co se děje během pátečního večera v kanceláři nebo mimo Timiland? Co si máme představit?

Pije se pivo a víno, jí se dobroty a vedeme nekonečné rozpravy o práci a nesmrtelnosti brouka. :) 

 

Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Přečtu si všechny poznámky, které mi kolegové nalepili na počítač. Pochutnám si na kávě, přečtu si e-maily a projdu si seznam úkolů, které mě ten den čekají.

 

S kolika úkoly denně lidem pomůžeš?

Většinou řeším dlouhodobé úkoly, jen málokdy tedy během dne skutečně nějaký úkol dokončím. Část dne věnuji také B2B projektům, kterým je potřeba se věnovat opravdu každý den.

 

Co práce pro B2B sektor obnáší?

To se liší úkol od úkolu. Může to být zákaznická podpora, obchod, rešerše, ale také úpravy dokumentů nebo administrativa, marketing a účetnictví. V myTimi dokáží timíci naplnit pravý význam slov “virtuální asistence” tím, že firmám pomohou s opravdu širokým spektrem činností. 

 

“V myTimi dokáží Timíci naplnit pravý význam slov “virtuální asistence” tím, že firmám pomohou s opravdu širokým spektrem činností.“

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Nejvíc času mi nejspíš zabral úkol týkající se exekuce jedné naší klientky. Součástí bylo neuvěřitelné množství telefonátů, návštěvy snad všech existujících úřadů (a že jich není málo) a bank. Nakonec vše ale dopadlo dobře, klientce jsem ušetřila čas, peníze i nervy. Zároveň se jednalo o jeden z mých prvních úkolů v myTimi a nemohu ani popsat, jak moc mě to ovlivnilo.

 

Není to spíše náročný úkol, se kterým by se mohl nováček prát? Neodradilo tě to od práce pro myTimi?

Právě naopak! Zjistila jsem, co všechno se v myTimi naučím a jak může naše pomoc ovlivnit životy našich klientů. Přiznám se ale, že když mi tento úkol Anička přidělila, byla jsem přinejmenším v rozpacích.

 

Kam chodíš na oběd?

V posledních měsících se snažím připravovat jídlo už doma. Bohužel se mi to nedaří tak často, jak bych si přála. Klasicky tedy skončím na smažáku v Šalandě, který si objednáváme s ostatními timíky už ve dveřích restaurace (důkazem naší lásky ke smažáku je série fotek). Ráda mám ale také podnik Dhaba Beas, kam nás poprvé vzala kolegyně Romča a od té doby si na vegetariánském jídle pochutnávám pravidelně.

 

Co zajímavého jsi plnila tento týden? 

Tento týden jsem s timíkem Michalem začali řešit jednu z našich B2B spoluprací, kterou paradoxně tvoří více menších úkolů. Oba ale získáváme s tímto úkolem nové zkušenosti. Já jsem se například naučila něco o nástrojích analyzujících vyhledávání na webových stránkách. 

 


Foto zleva: Radka, Michal, Anička

 

Kdo tě v kanceláři plné timíků nejvíce inspiruje?

Každý den někdo jiný a z jiného důvodu :) Nejlepší na tom je, že si rozumíme po profesní i osobní stránce, takže inspiraci hledám v obou směrech.

 

Můžeš nám prozradit, jak tě někdo z timíků inspiroval v soukromém životě? 

Michal mě inspiruje v cestovatelských nápadech, je to opravdový znalec. S Aničkou, Romčou a Mončou zase trávíme společný čas po práci. Zpestřujeme si ho sportem, uměním nebo (to by na mě stejně někdo prásknul) chozením na jedno.

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Připravím si plán na další den – jaké úkoly mě čekají a kolik času jim budu muset věnovat. 

 

Co tě na práci baví? 

Co mě baví? Učit se novým věcem! A něčemu takovému se jako timík rozhodně nevyhnu! Zároveň jsem moc ráda za to, když se mi podaří si s klientem vybudovat bližší vztah. A úplně nejraději se s klienty potkávám osobně, protože to dodá celé spolupráci nový rozměr. 

Navíc jsme start-up, což všem timíkům umožňuje přijít s vlastními nápady na vylepšení (někdy také “vylepšení”) a vyzkoušet si vše v praxi. 

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba:) ?

Musím se přiznat, že nejraději mám dny, kdy je v kanceláři rušno a čas běží rychle.

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy