Inspirace  |  Přečteno 1713 x
25. 1. 2019
Jiný kraj, jiný mrav: Den svatého Valentýna

Valentýn, svátek zamilovaných, slaví 14. února miliony lidí po celém světě. Mysleli jste si, že ho všechny páry tráví stejně? Pak vás nejspíš překvapíme. Jaký způsob oslav Dne svatého Valentýna vám přijde nejvíce extravagantní? Timi vám přináší několik netradičních zvyků a tradic napříč 5 odlišnými kulturami, ať máte z čeho vybírat.

 

 

Evropa

Křížem krážem celou Evropou se slaví Den svatého Valentýna velmi podobně, i když můžeme pozorovat malé či větší rozdíly. 

Zajímavé je například Dánsko, kdy muži ženám zasílají “geakkebrev”. Geakkebrev je romantický dopis psaný ve verších, má ale žertovnou formu. Autor se na konci dopisu podepíše ne běžnou formou. Vytvoří totiž na konci dopisu několik teček a každá tečka reprezentuje jedno písmeno z jeho jména. Pokud se ženě podaří zjistit, kdo geakkebrev zaslal, zaslouží si o Velikonocích dárek.

 

USA

Jestliže někdo slaví Valentýna ve velkém, pak jsou to Američané. A pokud by na něj někdo náhodou zapomněl, masivní množství reklam mu to připomene. Američané tento svátek nepovažují pouze za oslavu partnerů. Slaví ho i celé rodiny, přátelé, děti ve školce a penzisté v domově důchodců. 

Jste single? Zapomeňte, že byste se v USA cítili osaměle a místo vyjídání lednice skočte na tzv. Valentine’s parties a nebo si s přáteli popovídejte doma u nějakého dobrého jídla.

 

Jižní Korea 

V Jižní Koreji se nikdo netěší na Den svatého Valentýna více, než muži. 14. února totiž ženy obdarovávají je. Rozhodně se ale nebojte, že by v této prosperující zemi někdo přišel zkrátka. O měsíc později na Bílý den obdarovávají muži ženy a další měsíc na Černý den se potkají nezadaní.

 

Japonsko

Jestli si někdo na svátek zamilovaných v Japonsku mne ruce, pak jsou to výrobci čokolád. Na Valentýna ženy darují dva typy těchto sladkostí: “Giri-choco” a “Honmei-choco”. Giri-choco darují dámy kamarádům, kolegům, nadřízenému nebo blízkému příteli. Giri v překladu znamená povinnost a jejím darováním nevyjadřujete protějšku žádnou náklonnost.  

Dávejte si ale dobrý pozor, komu Honmei-choco darujete. Tu si zaslouží jen partner, milenec nebo manžel, kterému je darována z celého srdce. Množství žen čokoládu Honmei dokonce vyrábí doma, protože kupovaná by neodpovídala lásce, kterou ke svému protějšku cítí. Obchody prodávají tedy nejen ohromující množství čokolád, ale také nástroje pro její výrobu. 

I v Japonsku slaví o měsíc později Bílý den, kdy muži musejí obdarovat ženu. Čokoládu zpravidla darují bílou, kvůli názvu svátečního dne, a rozhodně nepřipadá v úvahu, že by na tento speciální den zapomněli. To by se pak mohli dostat do velkých potíží…

 

Peru

V Jižní Americe, v zemi Inků, svůj protějšek růží nepotěšíte. Zlobit se na vás partner/ka nejspíš nebude, běžnější je darovat orchideje.

 

Timi s vámi už Valentýna oslavil

Nevíte, co darovat ke Dni svatého Valentýna Chcete svou polovičku potěšit lístky na oblíbené představení? Vaše láska je zrovna během letošního Valentýna v zahraničí a vy s ní tento svátek nemůžete oslavit? Timíci by se pro vás rozkrájeli, a tak:

 

  • Timi vám poradí, co protějšku udělá radost.
  • Timimu se povedlo získat vstupenky i na beznadějně vyprodaný koncert.
  • Timi zvládl doručit dort až do Valencie.

 

Doufáme, že ať už si necháte od myTimi pomoci či nikoliv, Den svatého Valentýna pro vás bude nezapomenutelný.
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy