Život v myTimi  |  Přečteno 380 x
9. 5. 2023
Zpověď copywriterky Barči: Co mi dal a vzal rok v myTimi?

Do myTimi jsem nastoupila v květnu roku 2022 jako copywriter. Ve svých 21 letech jsem neměla téměř žádné zkušenosti, zato mi rozhodně nechyběla touha se učit a posouvat dopředu – a to po osobní i pracovní rovině. Pojďte se společně se mnou vrátit v čase a zjistěte, jak doopravdy vypadá práce juniorního copywritera v bleskově rostoucí agentuře.

banner

Skoč a až pak se uč plavat aneb první měsíce v myTimi 

Do myTimi jsem nastupovala v polovině května roku 2022 na částečný úvazek. Prvních pár týdnů se neslo v duchu zaučování. Procházela jsem nejrůznějšími školeními, zjišťovala, jak vlastně vypadá struktura celé firmy, jak se píšou jednotlivé formáty a snažila se zapamatovat si alespoň jména těch, se kterými každý den komunikuji. :D  

V podstatě hned jsem dostala první úkoly – nastudovat positioning klienta a vyzkoušet si napsat článek, newsletter nebo příspěvky na sociální sítě. Každý formát má v myTimi přiřazený určitý časový limit, do kterého byste se měli vejít. Pro nováčky je typické, že jim to trvá déle a v prvních měsících se očekává, že se do časové dotace jen stěží vlezou. Nicméně skutečnost, že vám „běží čas“, vás v začátcích zkrátka stresuje.  

První tři měsíce jsem se učila, a to nejen výkonnostní copywriting, ale hlavně vystupovat z komfortní zóny a přijímat zpětnou vazbu. V roli juniorního pisálka se vám totiž vaše výstupy často vrací, několikrát je opravujete, přepisujete a může se zdát, že jste neustále hodnoceni. Umět se od svých textů odosobnit a přijmout zpětnou vazbu jako nezbytný krok ke zlepšení či si o ni dokonce aktivně říkat – to vnímám jako největší úspěch mých prvních měsíců.  

 

Atmosféru tvoří tým 

Myslím, že jsem se během prvních měsíců velmi rychle osamostatnila a od svých kolegů jsem téměř žádnou pomoc nepotřebovala. Zpětně za to děkuji mojí kolegyni Anet, která odvedla skvělou práci, když mě zaučovala, a byla mi neustále na blízku – i přes to, že pracuje remote. Dostala jsem přiřazené určité klienty, pro které budu pravidelně psát, a začala jsem na vlastní kůži zjišťovat, jaké to je pracovat jako výkonnostní copywriter. Měla jsem radost, když jsem se dokázala trefit do představy klienta a můj výstup se všemi schválil hned na první dobrou.  

Konečně jsem také mohla poznat celý content tým, protože velká část kolegů pracuje na dálku. Každý měsíc se ale scházíme na týmovém obědě, který spojujeme se vzdělávací poradou. Tyto společné čtvrtky, kdy se sešel celý tým, jsem si velmi oblíbila. Člověk se totiž vzájemně víc pozná, pobaví se na osobní rovině a následně se naučí něco nového po pracovní stránce. Navíc mám pocit, že jsme si padli do noty a z některých mých spolupracovníků se stali přátelé. Vnímám jako důležité mít možnost si lidsky popovídat o tom, čím si zrovna v životě procházíme, protože náš osobní život se chtě nechtě promítá i do toho pracovního. Náš tým se zároveň každý měsíc rozrůstal o nové členy a celá firma se přestěhovala do krásných prostorných kanceláří v areálu DOCK v Libni. 

Tip: Mohlo by vás zajímat, jak trávíme společný čas v myTimi

 

Hektický podzim 

Taky máte pocit, jako by se na podzim všichni probrali z letního spánku a rozhodli se, že teď musí pracovat na 200 %? Vůbec tomu nerozumím, na podzim příroda zpomaluje a slábne, ale my se vrháme do velkých projektů a máme před sebou největší objem práce. Nicméně právě v tomto hektickém období se nejvíc ukáže, jak si člověk umí organizovat čas. Já jsem si vždy myslela, že time management je moje silná stránka. Když jsem se ale rozhodla rozběhnout vedle částečného úvazku svůj vlastní byznys, zjistila jsem, že se mám ještě co učit.  

Během podzimních měsíců jsem poprvé pocítila negativní stránku výkonnostního copywritingu. Je to psychicky náročná práce, během které musí člověk myslet na psychohygienu. I když tu práci totiž máte rádi, hranice mezi láskou a nenávistí je podle mě opravdu tenká. Ne vždy máte kreativní chvilku, kdy vám to píše, a některé dny se zkrátka musíte trochu „kopat do zadku“, abyste ze sebe vyplodili něco smysluplného. Na druhou stranu na tu práci nejste sami a myTimi je rozhodně plné mladých ambiciózních lidí, kteří vás umí vyslechnout a povzbudit.  

 

Co mi dala práce v myTimi aneb rok utekl jako voda 

Během roku 2023 jsem si vyzkoušela zase nové druhy úkolů, ať už jde o vyplňování reportů, schůzky s klienty, webové copy či projektové řízení a přibylo mi několik dalších klientů. Čekala mě ale jedna velká změna, a to stěhování do Španělska. Rozhodla jsem se totiž několik měsíců „nomádit“ u moře, abych využila toho, že mi moje práce (respektive myTimi) umožňuje pracovat odkudkoliv.  

Za celý rok na této pozici jsem získala mnoho nových zkušeností a dovedností a vnímám, že jsem se posunula o velký kus dopředu. Včetně velkého progresu v copywritingu jsem se rozhodně naučila spolupracovat, lépe komunikovat, efektivně využívat svůj čas a přijímat zpětnou vazbu. 

Pokud právě hledáte nový job, ráda bych shrnula můj pohled na práci v myTimi, abyste zjistili, zda je tato firma to pravé pro vás. 

Jako junior jsem se naučila opravdu hodně věcí, a to především díky tomu, že se tu klade důraz na sebevzdělávání. Pro všechny team leadery je důležité, abyste se posouvali dopředu, a na pravidelných osobních schůzkách budete společně řešit, jakým směrem se vlastně chcete posouvat. Seberozvoj a zlepšování svých schopností je nezbytné, pokud chcete kariérně růst.  

MyTimi je plné sebevědomých lidí, kteří se chtějí sami ve svém životě zlepšovat. Pokud tedy hledáte firmu, kde se na půl dne zašijete a moc se nepředřete, hledejte dál. Jako velkou výhodu taky vnímám možnost částečného úvazku, home office a práce na dálku – díky čemuž můžu tento článek psát ze slunečného Španělska.  

Pokud vás firemní kultura myTimi zaujala a rádi byste se stali mým novým kolegou nebo kolegyní, neváhejte se ozvat. MyTimi totiž roste bleskovou rychlostí, takže nabírá nové parťáky skoro pořád. 

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy