Rozhovory  |  Přečteno 1460 x
22. 1. 2020
Rozhovor s timíkem Luckou

Zasloužíte si vědět, kdo řeší vaše úkoly všeho druhu s velkou vervou a chutí. V minulosti už jsme vám představili pomocí rozhovorů několik virtuálních asistentů, které interně s radostí nazýváme timík. Ano, vážně! Timík, timíci, timíkování, timíkovat, timibuilding jsou slova, která běžně používáme.

 

 

myTimi doplnil svůj tým o dalšího fanouška Harryho Pottera. Vedle timíka Pavly, dalšího zarytého obdivovatele fantasy románů britské spisovatelky, se k nám od července přidala také Lucka. Tahle milovnice dobrého, především čínského a italského jídla, rockové hudby a cestování odcestovala před několika lety v rámci studia do Texasu, kde žila v hostitelské rodině a v jižním regionu USA chodila také do školy.

 

Když ses na pozici timíka hlásila, jakou jsi měla představu?

Přiznám se, že když jsem šla na pohovor do myTimi, nevěděla jsem, co by měla práce virtuálního asistenta obnášet. Měla jsem chuť zkusit něco nového a doufala jsem, že mi obsah práce sedne. A vážně se mi od prvního momentu vše okolo myTimi líbilo. I proto tu teď vedeme tenhle rozhovor :)

 

Splnily představy tvé očekávání? Jak moc se tvoje práce reálně liší od toho, jak sis náplň práce v myTimi představovala?

Možná právě proto, že jsem pořádně nic neočekávala, tak mě práce v myTimi nesmírně překvapila. Zprvu jsem se bála, že budu pozadu a nebudu schopna všem zákazníkům pomoci s tím, co zrovna potřebují. Ale ukázalo se, že umím víc věcí, než jsem vůbec tušila.

 

Vybavíš si konkrétní úkol, který si vyřešila a samotnou tě to překvapilo?

Jasně! Například klientka, právnička, od nás požadovala přípravu dokumentů k podepsání smlouvy. Nikdy jsem žádné smlouvy tohoto druhu nepřipravovala, ani jsem neměla důvod jim věnovat velkou pozornost. Najednou jsem musela zjistit, jak mají přesně vypadat. A i přesto, že jsem využila pomoci kolegů, finální výsledek byl perfektní :).

 

Co musí timík umět?

Timík se hlavně nesmí bát. Jak říká i náš CEO Honza – nesmíme se bát dělat chyby. Z chyb se člověk učí a díky nim přijde vždy na něco, co předtím nevěděl. Svoji práci pak může vykonávat ještě lépe než předtím. Timík by měl být otevřený novým názorům, bez jakýchkoliv předsudků přijímat nové výzvy a postavit se jim čelem.

 

Jaká je tvoje pracovní doba?

Já ještě studuji Vysokou školu kreativní komunikace, učím se na reálných zakázkách marketing a management a pracuji s reklamou. Pracovní náplň se tudíž značně hodí k mému studiu.

Běžně ale chodím do kanceláře od devíti do půl šesté. Pokud mám školu, tak do práce nejdu vůbec a nebo jen na část dne, tedy na ranní nebo odpolední “směnu”. Tu a tam pracuji o víkendu, ale většinou se doma učím, pro což má myTimi pochopení. Pomáhá mi tím v klidu dostudovat a zároveň, protože pracuji v oboru, se formovat v profesním životě.

 

Co je první věc, kterou v práci ráno uděláš?

Pozdravím ostatní timíky, zapnu počítač, aktualizuji svou e-mailovou schránku a kouknu se, co mě ten den čeká. Potom si většinou otevřu jogurt, začínám snídat a sbírám síly na co nejlepší pracovní výkon.

 

Stalo se ti někdy, že jsi nevěděla, jak úkol uchopit? Co jsi dělala?

Nebudu lhát. Párkrát, zejména ze začátku, se mi to stalo. V myTimi panuje ale skvělá atmosféra. Z ničeho jsem si tedy nedělala hlavu a prostě jsem se zeptala kolegů nebo poprosila o upřesnění přímo klienta.

Také se mi stalo, že jsem se do úkolu s vervou pustila a on se postup řešení následně ukázal.

 

Koho jsi o radu poprosila posledně?

Monča je timíkem, který mi v poslední době pomáhá se sociálními sítěmi. V tomto oboru má mnoho zkušeností, já se nicméně snažím učit rychle a ptát se jí méně a méně. S timíkem Michalem řeším často postup úkolů. Radí mi, jak začít a čím se řídit. Navíc mi zadává spoustu úkolů, protože on je tou osobou, která se stará o B2B oddělení.

 

S kolika úkoly denně lidem pomůžeš?

Já pracuji především v B2B sekci. Pracuji tedy zejména na dlouhodobých úkolech, kde každý úkol zabere spoustu času. Denně dělám pro 3 až 5 klientů, některým věnuji hodinu svého času, jiným i 4 hodiny denně.

 

Který úkol ti zabral nejvíce času?

Určitě jeden z těch dlouhodobějších. Teď mě napadl marketingový úkol, resp.  správa sociálních sítí, pro hotely, restaurace a kluby v Praze. Na tomto úkolu pracuji již půl roku, zhruba 2 až 4 hodiny denně. A určitě se mu budu ještě dlouho s chutí a zápalem věnovat, protože tenhle úkol jen tak neskončí :).

 

Kam chodíš na oběd?

Buďto si přinesu oběd z domova, anebo mám nejraději Bageterii Boulevard. Ráda taky chodím na čínu na pikantní polévku, kterou tu v Holešovicích mají výbornou.

 

Co zajímavého jsi plnila tento týden?

Vzhledem k tomu, že se bavíme těsně před Vánoci, je tu vážně fofr. Obzvlášť co se správy zákaznických linek týče. Pro jeden e-shop jsme denně odpověděli na 800 e-mailů. Nevím, jestli je to úplně zajímavé, ale rozhodně je to šílené.

 

Kdo tě v kanceláři plné Timíků nejvíce inspiruje?

Největší inspirací je mi timík Moni. Je neuvěřitelně zapálená do toho, co jí baví a jde. Často s ní spolupracuji, takže se toho od ní hodně učím. Potom také náš CEO Honza svým vystupováním a jednáním s lidmi.

 

Co bývá tvá poslední práce, než vypneš počítač?

Mám na starosti také zákaznickou podporu, resp. pár zákaznických linek. Na konci dne tak zpravidla vždy zkontroluju, jestli někdo ještě nepotřebuje mou pomoc. Pokud ne, mastím domů.

 

Co tě na práci baví?

Baví mě ta různorodost a samostatnost. Každý si tu dělá na svém, nikdo nikoho neruší a když potřebuju pomoct, tak mi nikdo nikdy neřekne ne :).

Přijímáme velkou škálu různých úkolů a baví mě sledovat, s čím vším jsme schopni klientovi pomoci.

 

Můžeš zmínit něco konkrétního? Co tě vážně překvapilo?

Nejvíce mě překvapilo, s čím vším lidem pomáháme. Od vážně drobných úkolů až po ty velkých rozměrů. Pokud bych měla zmínit to nejpřekvapivější, pak je to fakt, do jaké míry řeší timíci marketingové úkoly. Jsme schopni převzít téměř jakoukoliv agendu, od plánování akcí až po příspěvky na sociální sítě a klienti u nás ušetří rozhodně velké peníze. 

 

Jak rychle ti ubíhá pracovní doba?

Jsou dny, kdy se pracovní doba opravdu vleče, ale těch je málo. Většinou mi to uteče šíleně rychle, protože mám vždy co na práci. Snažím se využít svůj čas 100% efektivně, takže se často ani nepodívám na hodiny. :)

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy