Marketing  |  Přečteno 1042 x
25. 7. 2022

Co je hub page a jak vám pomůže zviditelnit web?

Chcete, aby se vaše stránky zobrazovaly na vyšších pozicích ve vyhledávání? Zaměřte se na strukturu obsahu a klíčových slov. Přečtěte si článek o tom, co je hub page a jak vám pomůže zviditelnit web.

banner

Co je hub page? 

Hub page je stránka, která sdružuje konkrétní témata, o kterých na svém webu píšete. Slouží jako rozcestník například na jednotlivé články, které se týkají jedné oblasti. Odkazuje na obsah, který by měl být hodnotný pro čtenáře a zároveň by měl obsahovat klíčová slova a interní odkazy, abyste všechny vaše stránky propojili. Díky tomu Google váš web rychleji a snadněji zaindexuje a může se zobrazit na prvních pozicích ve vyhledávání

Tip: Přečtěte si, jak pomocí SEO podpořit svůj e-shop

 

Výhody hub page 

Pojďte se podívat, jaké jsou benefity této stránky. 

 

Uspořádáte si obsah  

Pokud jste vytvořili velké množství článků, rozhovorů, podcastů a dalšího obsahu, který se věnuje různým tématům, díky hub pages ho skvěle uspořádáte. Vytvořte stránku, která bude sdružovat obsah týkající se konkrétního tématu. Takových stránek můžete vytvořit víc, abyste obsah relevantně roztřídili a návštěvníci webu ho pak lépe našli.  

 

Dosáhnete vyšších pozic ve vyhledávání 

Díky tomu, že smysluplně propojíte stránky na svém webu, Google vás bude hodnotit lépe z pohledu důvěryhodnosti. To vám z dlouhodobého hlediska pomůže zobrazovat se na lepších pozicích ve výsledcích vyhledávání, což zvýší návštěvnost i konverze vašeho webu. 

Hub page není jediný způsob, jak seskupit a propojit svůj obsah. Různé strategie, jak na interní prolinkování, přináší content hub. 

 

Co je content hub? 

Content hub řeší strategii uspořádání obsahu na webu. Zabývá se interním prolinkováním – propojení několika stránek souvisejícího obsahu zpátky na hlavní stránku. Vyhledávače hodnotí text odkazů, počet odkazů a pozici odkazů na stránce. Pokud dokážete své stránky propojit, máte šanci, že váš web uvidí víc lidí. Pojďme si ukázat, jak aplikovat tuto strategii na svůj web. 

 

Vyberte si témata, kterými se budete zabývat 

Zamyslete se nad tím, v čem vynikáte a jaké máte odborné znalosti. Nabízíte například vztahové poradenství? Pak můžete psát o tom, s jakými problémy se lidé ve vztahu nejčastěji potýkají, jak jim předcházet nebo co si ujasnit hned na začátku vztahu. Podívejte se na obsah, který už máte, a sepište si další témata, která vás napadají. 

 

Zanalyzujte váš stávající obsah 

Než se pustíte do tvorby nového obsahu, nejprve projděte svůj web, abyste zjistili, jestli už náhodou nějaké podobné téma nemáte. Přemýšlejte strategicky nad tím, jak svůj stávající obsah spojit s tím novým a naopak. Vytvořte si jednoduchý seznam vstupních stránek vašeho webu. 

Tip: Možná vám pomůže 8 kroků, jak provést základní SEO audit webu

 

Prozkoumejte klíčová slova 

Když víte, jaký obsah budete tvořit, je na čase vytvořit analýzu klíčových slov, abyste zjistili, co lidé hledají. Můžete k tomu použít SEO nástroje jako například Collabim nebo Marketing Miner, které vám seřadí klíčová slova podle hledanosti. Další klíčová slova můžete jednoduše zjistit pomocí Google vyhledávače, který vám našeptává, co lidé hledají.  

 

Snažte se odpovědět na vyhledávací dotazy 

Jakmile zjistíte, co lidé hledají a na co se ptají, můžete na tyto otázky ve svém obsahu odpovědět. Díky tomu bude váš článek nejen hodnotný pro čtenáře, ale i pro vyhledávače. Nezapomeňte na vhodná klíčová slova a interní odkazy

 

Učte se od konkurence 

Během analýzy klíčových slov se podívejte i na konkurenční weby a prostudujte, jaký obsah tvoří a jak ho mají uspořádaný. Pozornost věnujte i drobečkové navigaci. To je seznam odkazů, které znázorňují hierarchii webu. Najdete ji vždy nahoře nad obsahem stránky a ukazuje vám, na jaké stránce se nacházíte. Vytvořit můžete i pillar page, to je stránka, která čtenáři poskytne komplexní informace o určitém tématu. Přivede vám nové návštěvníky na web a uspořádáte si díky ní obsah. 

 

Vytvořte si strategii 

Než se pustíte do tvorby obsahu, ujasněte si, jaká témata budete chtít na vašem webu interně propojit. Vytvořte si topic cluster nebo-li shluk témat, na základě kterého svůj obsah rozdělíte. Nezapomeňte na to, že obsah by měl být především hodnotný pro čtenáře a měl by působit přirozeně. Nepřehánějte to s odkazy nebo klíčovými slovy, aby vaše snaha nepřinesla více škody než užitku. 

 

Nevíte si s něčím rady? 

Nebojte se obrátit na odborníky. Ušetřete svůj čas na něco, v čem jste dobří a tohle nechte na nás. Podíváme se na váš web a navrhneme strategii, která váš web zviditelní. Vytvoříme vám obsah, který budou čtenáři i vyhledávače milovat. Neváhejte se na nás obrátit. 

 

 
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy