Život v myTimi  |  Přečteno 621 x
8. 3. 2024

Tajemství úspěchu začíná v posteli – co radí náš CEO pro zvýšení produktivity?

Pro CEO úspěšné firmy je každý den výzvou plnou neustálého rozhodování, strategizování, pečlivého time managementu a hledání rovnováhy mezi prací a osobním životem. Proto vám dnes prozradím, jak to celé vlastně dělám.

banner

1. Probuzení aneb Arnold se plete 

Pojďme vzít běžný pracovní den hned od probuzení. Co se spánku týče, tak ten řeším ultra hodně, je to pro mě základ úspěšného dne. Takže ačkoliv je Arnold Schwarzenegger v některých ohledech obdivuhodnou osobností, tak na jeho přístupu „sleep faster“ se rozhodně neshodneme. Já fanaticky dodržuji, abych spal opravdu 8 hodin. Znamená to, že si jdu lehnout mezi desátou a jedenáctou a budíka nastavím na 8 hodin od této chvíle.  

I když bych si přál vstávat na jeho první zvonění, téměř vždycky ho odložím. Naštěstí jsem ale většinou vzhůru už před zazvoněním. Samotnou kvalitu spánku si pak hlídám jednak hodinkami Garmin, jednak před spaním nepiju alkohol a nejím těžká jídla, abych tělo ve spánku nezatěžoval a mohlo tak v klidu regenerovat. Taky před ulehnutím vždycky dobře větrám a poslední kofein si dávám nejpozději v poledne, protože jinak pak reálně nespím. 

2. Ranní rutina, kdy si dám pořádně do těla 

Moje ranní rutina trvá přesně 25 minut. Jakmile vstanu, jdu si udělat mou osvědčenou snídani, kterou jím každý den – ne, pořád se mi nepřejedla. Jsou to vločky, jogurt, para ořechy, maracuja a borůvky plus proteinový puding. Doporučuju.    

Pak jdu do fitka, abych okysličil mozek, prokrvil tělo a udržel se v kondici. Ráno mi cvičení vyhovuje o dost víc než večer. Obvykle tam začínám v 7:30, nebo 8:15 – to záleží na tom, v kolik mám první schůzky. Poctivě makám celou hodinu a pak jdu do kanceláře. 

3. Produktivní cesta do práce  

Ta mi naštěstí moc času nezabírá, do fitka je to 8 minut a odtamtud do kanceláře 5 minut. I tak se ale snažím čas zužitkovat na maximum. V autě poslouchám audioknihy, většinou nějakou nenáročnou literaturu – sci-fi nebo lehčí filosofické knihy. Nedávno to bylo třeba Man's Search For Meaning od Viktora Frankla. Tímto stylem poslechnu za měsíc třeba 1–2 knihy, využívám Audible předplatné od Amazonu. 

Cestou z práce zase vyřizuji nepřijaté hovory, to mi přijde celkem efektivní.  

Do kanclu jezdím obvykle čtyřikrát týdně. V pondělí si většinou dávám home office, protože bývá největší ranní doprava, tak mi to přijde jako ztráta času.  

 

Rozvojové knihy, které doporučuji: 

High output management, Good to great, Servant leadership: A Journey into the Nature of Legitimate Power and Greatness, Traction: Get A Grip On Your Business, The Hard Thing About Hard Things

Tip: Podívejte se na 7 dalších knih o podnikání, které jsem doporučoval už dříve. 

4. Příchod do práce a záplava mailů 

Po příchodu do kanceláře mám podobně jako ráno taky takovou zaběhlou rutinu – jako první vždycky sním banán, udělám si kafe a proteiňák. Bez toho to nejde. 

Pak teprve naplno začínám s prací. Nejdřív mám obvykle 30 minut, během kterých odbavím smršť mailů z rána. Chodí mi mezi 200–300 maily denně, nicméně u většiny z nich jsem jen v kopii a nemusím je aktivně řešit, pak zhruba na 80 odpovím jenom „super “, nebo „ok“, protože víc není zpravidla potřeba. Většinou je asi 20 takových, které vyžadují větší odpověď. Jakmile to odbavím, pouštím se do dalších činností. 

5. Pracovní den aneb perfektní time management 

Pracovní den pak vypadá pokaždé trochu jinak. Můj harmonogram je hodně daný naplánovanými schůzkami. Většinou ale mám dopoledne jednu hodinovou schůzku s klientem a pak dvě 30minutové interní schůzky. Následuje oběd v kanceláři, nebo případně s klientem. 

Po obědě dále pokračuji třemi různými typy schůzek – s klienty, věnování se interním záležitostem, a nakonec takový neobvyklý typ „schůzky“, kdy věnuji čas sám sobě. V reálu to znamená chvíle, během kterých procházím strategické neurgentní věci; ty jsou ale obvykle nezbytně nutné na odbavení a posouvávají byznys a projekty dál

Může se to týkat přímo myTimi nebo i jiných projektů a firem, které mám – jako Next level of travel, Bondbot, Eskalator atp. Zároveň tyto „schůzky“ generují největší stres. Když ty potřebné záležitosti totiž nejsou odbavené, lidé z toho mají pocit, že se na ně úkoly valí. Proto je nutné je co nejdřív vyřídit a předejít tak těmto situacím.  

V mezičase odbavuji maily, které slouží jako první vrstva mého to-do listu – dokud není problém z mailu vyřešený, mám ho vždy označený jako nezodpovězený.  

Tip: Přečtěte si rozhovor, ve kterém jsem prozradil, díky čemu je myTimi mezi těmi nejrychleji rostoucími firmami v Česku. 

 

Náš CEO Jan Skovajsa

6. Hotové úkoly znamenají konec pracovního dne 

Domů většinou chodím mezi pátou a šestou, někdy ve čtyři a výjimečně v sedm. Hodně lpím na delegování a optimalizaci času, takže když se mi některé činnosti nevejdou do pracovního dne, tak je hned deleguji. Držím se jednoduchého pravidla, že když to někdo udělá stejně dobře jako já, tak se to vyplatí přehodit. Naštěstí netrpím častým podnikatelským postižením, že udělám všechny věci nejlépe já. Víc jsem o delegování mluvil v jednom z předchozích rozhovorů

Obvykle den končím, když mám hotové všechny úkoly, které jsem měl ve 2. vrstvě to-do seznamu a v mailech. Někdy pak ještě v kanceláři pracuji, ale když nic není, tak jdu pryč. Nechápu, proč je někdo v práci, když nemá už ten den žádné další činnosti. Rozumím, že svým způsobem je nějaká práce vždycky, ale když odbavíte 90 % podstatných věcí, tak na těch 10 % už nezáleží.

 

Sci-fi knihy, které doporučuji:

Oblíbené sci-fi knihy – Duna, Jatka č. 5, Lord of Light, Nadace a Konec dětství

7. Večer konečně klídek 

Večer většinou už nic neřeším. Na práci se mimo práci snažím nemyslet a beru to jako důležitou součást mentální hygieny. Většinou, když mě něco napadne, tak si to napíšu do poznámek, nebo hodím do to-do listu, ale už se tomu nijak víc nevěnuji. Mám na to celkem neprůstřelný systém a beru to tak, že to bude řešit „budoucí“ Honza. 

Někdy se učím na CFA, večer je prý nejlepší retence informací před spaním, tak se to snažím využívat. 

Jinak jak jsem říkal, večer už nejím těžká jídla ani nepiju alkohol. Těsně před spaním ale žádná speciální pravidla nedodržuji. Do poslední chvilky před usnutím čtu na tabletu, nebo koukám do mobilu. Jen vždycky důkladně vyvětrám, to se mi hned líp spí. 

8. Nepracovní dny, kdy probíhá práce na pozadí 

O víkendech nepracuji nikdy a vždycky. Práce CEO zkrátka nikdy nekončí a pořád má v hlavě věci, na které myslí a nechává je „zpracovávat na pozadí“. Ale fyzicky už nepracuji. Většinou jsem někde na výletě nebo mini dovolené. Sportuji – hlavně běžky, badminton, lyže atp. Snažím se do víkendů vměstnat i sem tam nějaký seriál nebo PC hru, když je čas a chuť.

 

Mé oblíbené filmy, na které se můžu dívat pořád dokola:

Rocky 4, Barbar Conan, Pán Prstenů, Poslední Mohykán, Watchmen

Tip: Podívejte se i na další články ze života v myTimi.

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy