Jak delegovat práci


Je přirozené, že nemůžete vše zvládnout sami. Čím více se vám daří, tím více máte práce. S pomocí současných či nových kolegů a podřízených můžete být ještě úspěšnější. Timi má radost z každého vašeho úspěchu a proto vám přináší 5 tipů, jak správně delegovat práci. 

 

5 tipů, jak delegovat práci efektivně

Chápeme, že pro vás předání pravomoci může být noční můrou. Bojíte se, jak budou výsledky vaší bývalé práce vypadat? My vám poradíme, jak delegovat úkoly efektivně, bez obav nad kvalitou práce. Položte si pět otázek:

 

1. Jaké úkoly chci delegovat?

Které úkoly chcete nadále zpracovávat sami? A které zvládnou jiní? Při zodpovězení této otázky berte v potaz vaše silné stránky, přednosti. Na práci, ve které vynikáte, budete mít ještě více času. A to povede k dalším úspěchům

Vytvořte si seznam denních, týdenních a měsíčních úkolů a rozmyslete si, jaké úkoly můžete delegovat.

 

2. Kdo je vhodná osoba, na kterou lze práci delegovat?

Předejte pravomoci osobě, která je na to nejvíce vhodná. Musí mít potřebné dovednosti a vědomosti. Nebojte si s pracovníkem, nad kterým přemýšlíte, sednout u kávy a otevřeně se ho zeptat na to, co vás zajímá.

Než si delegovaného vyberete, je potřeba si položit následující otázku.

 

3. Může mi pomoci vytvoření plánu?

A odpověď zní, bez váhání, ano. Když už víte, jaké úkoly chcete delegovat, zvažte i jakým způsobem a v jakém časovém horizontu by měly být splněny. Jste schopni říct delegovanému, co po něm požadujete? Jaké procesy má následovat? Kdy má být celý úkol splněn a co je výsledkem?

Nerozhodujte se jen dle dovedností a vědomostí osoby, které chcete pravomoce předat. Ale zkuste přemýšlet také o jejím časovém fondu, o fungující spolupráci a efektivitě.

 

4. Jak a kdy provést nezbytnou kontrolu delegované práce?

Abyste si mohli být jisti, že delegování práce bylo efektivní a pomohlo k lepšímu výsledku nejen vám, ale celé společnosti, stanove si výsledky, které mají být dosaženy. Dle finálních výsledků můžete posoudit, zda se vaše očekávání setkala s realitou. Především vy sami, kteří jste práci vykonávali, musíte vědět, co je přiměřené a měřitelné. Před samotným předáním úkolu si stanovte cíle a kvóty či výsledky, kterých má být dosaženo.   

 

5. Nehodil by se mi pomocník zvenčí? 

Jak se ale zachovat, pokud ve vaší firmě není vhodný člověk, na kterého můžete pravomoce delegovat? Chápeme, že přijmout nového kolegu může být především u úkolů, které jste měli v minulosti na starosti vy sami, riskantní. I z toho důvodu vznikla služba myTimi. 

A protože odpočátku myslela i na delegování práce ve firmách, má několik bezkonkurenčních výhod. Timimu platíte jen za využitý čas a můžete si být jisti, že váš úkol se dostane k osobě, která je nejvíce kompetentní. Navíc rozhodně nemusíte ztrácet čas nad vytvářením pracovní smlouvy. Čas jsou peníze, že?

 

S čím Timi může pomoci

V jaké oblasti vám virtuální asistent Timi může pomoci? Backoffice, obchod, marketing, grafika, rutinní úkoly ve firmě i event management pro něj nejsou jen cizí pojmy. Má bohaté zkušenosti se vším výše zmíněným. Jestliže si chcete službu vyzkoušet a zaregistrujete se, dostanete od Timiho navíc 300 Kč ve formě kreditu ZDARMA. A co může být první úkol, který pro vás Timi splní?

 

  • Revize a úprava dokumentů
  • Návrhy nové strategie
  • Správa sociálních sítí
  • Grafika propagačních materiálů
  • Organizace firemních akcí

 

Delegujte na něj svůj první úkol a získejte čas pro sebe. 

Líbil se vám článek?
Pošlete jej svým přátelům

Chcete zadat úkol, nebo se na něco zeptat?

Vyplňte rychlý formulář a Timíci se vám během pár minut ozvou ve všední dny od 9 do 17 hodin
Jméno a příjmení nesmí být prázdné
Telefon nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdné

Timi

Timi je osobní pomocník, se kterým ušetříte čas a pustíte starosti z hlavy
Vyzkoušejte zdarma

Registrace

Registrujte se

Výhody registrace
  • 300 Kč zdarma na vaše první úkoly
  • 200 Kč za doporučení Timiho přátelům
  • Přehled o realizovaných úkolech
  • O ceně úkolů rozhodujete vy - vždy zaplatíte jen tolik, kolik uznáte za vhodné
  • Lépe vás poznáme - zadávání úkolů bude snadnější a jejich plnění rychlejší