Marketing  |  Přečteno 882 x
21. 6. 2022

Novinky ze světa SEO – jaro/léto 2022

Online prostředí se neustále mění a vyvíjí. Co platilo včera, už nemusí platit dnes. SEO to má ale trochu jinak, trendy v této oblasti jsou často mnohem delší. Optimalizace pro vyhledávače zvýší vaši organickou viditelnost ve výsledcích vyhledávání. Pojďte se podívat, co nového se událo ve světě SEO na jaře a v brzkém létě 2022. 

banner

Google Multisearch 

Velkou novinku ve vyhledávání představil Google. Pomocí aplikace Google Lens, kterou si stáhnete do mobilu, jste schopni vyhledávat pomocí obrázku a textu zároveň. Jednoduše vyfotíte nebo nahrajete obrázek a můžete dopsat vyhledávací dotaz, který s obrázkem souvisí. Tato nová funkce se zatím testuje pouze v USA. 

Tip: Podívejte se na jarní Google novinky

 

Co to pro vás znamená z pohledu SEO? 

Obrázky, které na webu máte, optimalizujte, aby se zobrazily při vyhledávání. Zkontrolujte, zda jsou obrázky a jejich název relevantní. Pozornost věnujte i kvalitě obrázku. Přidejte alt text = krátký popis toho, co obrázek znázorňuje. Tím pomůžete nejen Google, ale i nevidomým uživatelům webu. 

Tip: Mohlo by vás zajímat, jak funguje indexace webů

 

Google Retail Search 

U Google novinek ještě chvíli zůstaneme. Platforma Google Cloud představila nový nástroj s názvem Retail Search. Cílem je poskytnout zákazníkům co nejrelevantnější výsledky během vyhledávání produktů na e-shopu. Umožnit to má umělá inteligence, která porozumí i delším dotazům a najde přesně to, co zákazník hledá. Hlavním cílem je usnadnit nakupování, a tím dosáhnout lepších obchodních výsledků.  

 

Interní prolinkování  

John Mueller ze společnosti Google odpovídal na otázky ohledně důležitosti drobečkové navigace a interního prolinkování v souvislosti s vyhledáváním. Podle něj je interní prolinkování to nejlepší, co můžete udělat, abyste Googlu řekli, který obsah je nejdůležitější. Navíc tím pomůžete SEO.  

Podívejte se na celé video, ve kterém se o tomto tématu mluvilo. 

 

Konec URL parameters tool 

Nástroj pro parametry URL 26. dubna skončil. Tento nástroj umožňoval Googlu zakázat indexaci některé z URL na vašem webu. Fungoval od roku 2009, ale podle Googlu už nebyl důležitý. Cílem je, aby se Google naučil pracovat s parametry URL automaticky, proto se nemusíte ničeho obávat. Ke specifikace jazykových variant obsahu použijte atribut hreflang

 

Google Data Studio a Search Console 

Google Data Studio umožnilo uživatelům přidat více statistik ze služby Search Console. Nově můžete použít vytvořenou šablonu, díky které lze sledovat výkon vyhledávání. Tato aktualizace vám pomůže vizualizovat návštěvnost z více zdrojů Google. 

Tip: Přečtěte si také 6 tipů, jak na Search Console

 

YouTube Analytics 

Pokud tvoříte obsah na YouTube, určitě vás potěší následující novinka. YouTube vytvořil nový nástroj Analytics, který vám umožní sledovat, co vaši diváci vyhledávají. Najdete ho v YouTube Studiu v záložce Průzkum. Díky této funkci můžete odhalit mezery ve svém obsahu a vytvářet videa na témata, která vaše publikum zajímá a často je hledají. Momentálně je tato funkce dostupná pouze pro pět oblastí, ale časem se snad dostane i k nám. 

 

Marketing Miner 

SEO novinky najdeme i v Marketing Mineru, který vám pomůže s analýzou klíčových slov. Během března spustil 3 nové datové API. Došlo k aktualizaci stránky se zpracovaným reportem. Mohli jste si všimnout nového vzhledu, ale i nových funkcí. Přibyla například horní lišta, která vám umožní mimo jiné připnout report k již vytvořenému projektu. V novém menu se objevily i nové sekce, a to Přehled dat a Přehled vizualizací, které vám nabídnou kompletní informace. Novinky objevíte také ve filtraci a rychlosti dokončování reportů.  

 

Seznam a IndexNow 

S velkou novinkou přichází Seznam.cz, který se připojil k novému protokolu IndexNow. Ten vytvořila společnost Microsoft Bing, za účelem rychlejšího indexování nového obsahu. Díky tomu se může váš obsah dostat do výsledků vyhledávání o dost rychleji a nepřijdete o návštěvníky webu, případně o zákazníky.  

SEO novinky vám pomůžou neustále vylepšovat obsah na svém webu. Díky velkému množství nástrojů jste schopni zjistit, kde máte mezery a na čem je třeba zapracovat. Pokud jste v tomto oboru nováček, mohlo by vás zajímat 10 tipů, jak pomocí SEO podpořit svůj e-shop.  

 

Svěřte svůj web do rukou profesionálů 

Posuňte svůj web na přední příčky vyhledávání, aniž byste platili za reklamu. Provedeme SEO audit a poradíme vám, co vylepšit. Najdeme relevantní klíčová slova a zviditelníme váš web na Google a Seznamu. Napište si pro nezávaznou nabídku. 

 

Nechcete přijít o žádnou novinku z oblasti marketingu?  

Chcete mít přehled o všech novinkách? Rádi se dozvíte něco navíc? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, kde s vámi sdílíme tipy a rady z oblasti marketingu a podnikání. 

 

 

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy