Marketing  |  Přečteno 5021 x
22. 8. 2022
5 tipů na aplikace na vytvoření videa z fotek

Ptáte se, jak udělat z fotek video? Máme pro vás několik tipů na aplikace, které vám pomůžou video z fotek vytvořit. Použít můžete svůj chytrý telefon, ať už se jedná o Android či iPhone. Vytvořte si vlastní profesionální video slideshow prostřednictvím jedné z níže uvedených aplikací.  

banner

 

Ne každý z nás je ochotný hodiny a hodiny prosedět u počítače a vytvářet vzpomínková videa ze svých oblíbených fotografií. Naštěstí existuje množství mobilních aplikací, které vás provedou tvorbou v několika málo krocích. Většina z nich je user-friendly, takže nemusíte trávit čas studováním návodu k použití, vše se naučíte intuitivně. Možná vás to s mobilem začne bavit do té míry, že se vám nebude chtít zpět k počítači. Máme pro vás tedy 5 tipů na vhodné appky. 

 

1. Windows aplikace Fotky 

Aplikace Fotky, která je přímo součástí operačního systému Windows, přináší snadný způsob, jak vytvářet video z fotek, které můžete sdílet s rodinou a přáteli. Tato aplikace je navržena tak, aby zdokonalila vaše digitální vzpomínky. Můžete si je prohlížet, upravovat a sdílet se svými blízkými. Jednoduchý editor pomůže s automatickým vytvářením videí s hudbou, textem a pohybem (např. s 3D efekty). Díky editoru si můžete videa buď vytvořit sami, nebo nechat program, aby je vytvářel automaticky.  

Pokud chcete vytvořit video z fotek manuálně pomocí aplikace Fotky, držte se těchto kroků:

 1. otevřete Fotky, 
 2. klikněte na „Editor videa“, 
 3. klikněte na „Nový projekt“, 
 4. specifikujte název projektu, 
 5. zmáčkněte „OK“. 

Jakmile dokončíte tento postup a začnete přidávat do obsahu fotografie, můžete se rovnou zaměřit na délku, pohyby a 3D efekty apod. Ke kontrole procesu můžete využít i živý náhled. 

 

2. Google Fotky 

Aplikace od Googlu může být jednou z nejlepších online služeb pro všechny uživatele, kteří rádi pořizují fotky a videa prostřednictvím svého chytrého telefonu. Jedná se o kombinaci datového úložiště s automatickou organizací fotek a videí.  

V roce 2021 Google zrušil možnost užívání neomezeného úložiště a v současné době můžete zálohovat pouze 15 GB dat. Pokud používáte Gmail od Googlu, pak tento prostor vaše snímky navíc sdílí i se zálohou e-mailů a souborů na disku. Co s tím? Buď se uskromníte a nebudete bezmyšlenkovitě fotit cokoli se zrovna naskytne, nebo si můžete za prostor navíc připlatit.   

Na druhou stranu stojí za zmínku, že Google Fotky nejsou jen obyčejným cloudovým úložištěm fotografií a videí, ale nabízí řadu užitečných funkcí. Mezi ty patří:

 • chytré vyhledávání, 
 • základní možnosti úprav, 
 • automatické mazání nepovedených záběrů apod. 

S ohledem na tyto skutečnosti se vyplatí u Googlu zůstat, i když se časem placené verzi zřejmě nevyhnete. To platí samozřejmě v případě, že výše zmíněné funkce používáte. Jen samotný Google účet bez Gmailu, Disku a aplikace Fotky hrazenou formu nevyžaduje. 

 

3. Apple Fotky 

A máme tady další program na tvorbu videa z fotek. Pro příznivce zařízení od společnosti Apple přinášíme informaci o operačním systému iOS nebo macOS, ve kterých najdete aplikaci Fotky. Ta vám nejen vytvoří alba, ale vytvoří i krátká vzpomínková videa. Aplikace jsou předinstalované v rámci operačního systému, takže nic stahovat nemusíte.  

Ovládání je dost podobné jako u jiných obdobných aplikací; buď se o vše postará automat, nebo si můžete výsledek upravit sami, a to včetně: 

 • barevných filtrů, 
 • délky trvání, 
 • orientace na výšku či šířku. 

V případě, že používáte Fotky na iCloudu, nemusíte importovat fotografie z jednoho zařízení do druhého. Na iCloudu se totiž vždycky nahrávají a uchovávají původní fotografie v plném rozlišení. 

 

4. Zoner Photo Studio X 

Jedná se o nejuniverzálnější program na fotografie. Program si můžete po dobu 15 dní vyzkoušet zdarma, placená verze vás vyjde na 119 Kč měsíčně, případně 1188 Kč ročně. Celkem nedávno byly uvolněny aktualizace některých funkcí. Patří mezi ně:

 • promítačka s přechodovými efekty – je rychlejší a snadněji v ní nastavíte množství zobrazovaných informací, nově také nabízí množství přechodových efektů, 
 • efektivnější práce s knihovnou miniatur (načítají se rychleji a zaberou méně místa na disku), 
 • stávající uživatele možná zaujme, že modul Vytvořit byl nahrazen dvěma novými, a to Tisk a Video (tyto moduly se dostaly na stejnou úroveň jako editor Vyvolat, klasický rastrový editor a Prohlížeč), 
 • v režimu Vyvolat nově naleznete barevné korekce, tónování, barevnou masku a lepší práci se stíny a texturou.  

 

Ptáte se, jak v Zoneru vytvořit video z fotek?

 1. nejdříve vhodné fotky vyberte, následně přepněte do modulu „Video“ a „Přidat nový projekt“, 
 2. v prostředí tvorby uvidíte filmový pás tvořený z vašich vybraných fotek, nad ním je časová osa, do které můžete vybrané fotky přetáhnout, nebo jednoduše kliknete na „Přidat všechny soubory“ a je to, 
 3. upravte parametry videa, včetně efektů přechodů mezi snímky, a případně přidejte hudbu, 
 4. jakmile budete s výsledkem spokojeni, video uložte. 

Tak a máte hotovo. 

 

5. Adobe Lightroom 

Na mobilu tato aplikace zvládne část toho, na co jste zvyklí na počítači. Vše si upravujete sami, ať už se jedná o barvu, jas, kontrast, vyvážení bílé či zrnění. Až se v této aplikaci trošku rozkoukáte, můžete si své vytvořené sety i sami uložit. Nejste příliš kreativní? Nemějte strach, mobilní aplikace Lightroom myslela i na ty, kdo si netroufají na vlastní tvorbu presetů, a vytvořila vlastní filtry. Jako jedna z mála není zpoplatněná, tudíž můžete vytvořit video z fotek zdarma

V čem jsou výhody této aplikace?

 • je vhodná téměř pro každého – od úplného začátečníka až po aktivního uživatele, 
 • je zdarma ke stažení, 
 • jako jedna z mála dokáže upravovat v telefonu i raw formát. 

 

Potřebujete pomoct s grafikou? 

Řadu věcí, co umíte s fotkami na počítači, v dnešní době do určité míry zvládnete i přes mobil. Množství aplikací neustále roste. Nabídli jsme vám řadu z těch, se kterými můžete pracovat, a věříme, že mezi nimi najdete tu svou. Každému vyhovuje něco jiného, vyberte si tedy tu, o které si myslíte, že by vám mohla sedět nejvíce. V případě, že máte v hlavě složitější myšlenku na tvorbu grafiky a videa z fotek, můžete kontaktovat myTimi a my vám s tím rádi pomůžeme.  

 

 
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
 • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
 • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy