Marketing  |  Přečteno 1131 x
30. 1. 2023

Co je lokální SEO a jak ho můžete vylepšit?

Potřebujete cílit na zákazníky lokálně a v blízkém okolí? I když se v českém marketingovém světě o lokálním SEO tolik nemluví, je to nástroj, který vám s tím dokáže velmi účinně pomoct. Rozhodli jsme se pro vás proto připravit i několik tipů na katalogy, díky kterým ho vylepšíte. 

banner

Co je vlastně lokální SEO? 

Lokální SEO je marketingový nástroj využívaný firmami, které potřebují zlepšit svoji viditelnost při vyhledávání a zároveň cílí na jednu určitou lokalitu, kde se snaží oslovit zákazníky. Využívá totiž polohu uživatele, který určitý výraz vyhledává, a na jejím základě vygeneruje výsledky vyhledávání. Zákazníci často pak výsledky „filtrují” podle vzdálenosti, když hledají například podniky či služby v okolí. Právě proto z lokálního SEO nejvíce benefitují podniky a provozovny s lokální působností, jakou jsou třeba restaurace, kavárny, obchody, různé ordinace či řemeslné služby. 

Důležité pro lokální SEO je i to, abyste byli konzistentní napříč všemi katalogy a weby, co se týče kontaktních údajů. Pokud nebude mít například daná pobočka všude stejné kontaktní telefonní číslo, rozhodně to není bod k dobru u vašich potenciálních zákazníků. 

Tip: Lokální SEO je jednou ze součástí optimalizace pro vyhledávače. Pokud chcete řešit SEO jako celek, doporučujeme vám i náš článek o tom, jak může pomoct vašemu podnikání

 

Katalogy, které lokální SEO využívají 

Existuje několik katalogů, do kterých můžete zaregistrovat vaši firmu, a tím vylepšit své umístění ve výsledcích vyhledávání. My vám nyní představíme z našeho pohledu ty nejdůležitější, které byste měli pro váš byznys znát a využívat.

 

Firemní profil Google 

Tento nástroj byl před jeho přejmenováním koncem roku 2021 známý pod názvem Moje firma na Googlu. Nezměnila se ale jeho významnost a momentálně patří mezi nejsilnější nástroje. Hlavně díky tomu, že Google je stále nejvyužívanějším vyhledávačem v zahraničí i Česku.  

Firemní profil umožňuje zápis vaší firmy do Googlu, která se pak díky tomu zobrazí ve výsledcích vyhledávání a v Mapách Google. Zákazníkovi se tak ihned vidí základní informace o vaší firmě jako je adresa, otevírací doba nebo kontaktní údaje, aniž by otevřel webové stránky, a funguje jako jakási vizitka.

 

 

 

Váš firemní účet se pak může zobrazovat i v tzv. local packu. Ten uživateli Google vygeneruje, když usoudí, že je pro něj významná lokalita (nebo vzdálenost). Výsledky local packu pak Google řadí podle relevance vaší firmy k hledanému výrazu i podle aktuální vzdálenosti

Tip: Máme pro vás 10 tipů, jak pomocí SEO podpoříte svůj e-shop

Na vizitce vaší firmy na Googlu uživatelé vidí i recenze, které napsali vaši zákazníci. Je dobré na ně reagovat a zároveň vaše spokojené zákazníky vybízet k tomu, aby jejich spokojenost recenzemi sdíleli. To vám pomůže přivést nové zákazníky a zároveň vylepšit vaši pozici ve vyhledávání. 

 

Firmy.cz 

Svůj firemní profil byste neměli zapomenout vyplnit ani v největším českém katalogu firem. Zápis do Firmy.cz vám pomůže zejména v případě, kdy uživatel používá pro vyhledávání Seznam, který je stále velmi relevantním českým vyhledávačem. Na rozdíl od katalogu Googlu nabízí Seznam neplacenou i placenou inzerci. Co se týče lokálního SEO, obě verze jsou funkcemi téměř totožné, pokud si ale za inzerci zaplatíte, posune vás ve výsledcích vyhledávání o něco výše

 

Jiné katalogy 

Samozřejmě existuje mnoho dalších katalogů, které sdružují firemní profily. Ty se pak často dělí do různých kategorií. Například existují oborové katalogy sdružující weby na základě jejich zaměření nebo katalogy lokální nabízející databázi místních podniků. 

 

Jaké jsou hlavní výhody lokálního SEO 

Vylepšení lokálního SEO se určitě vyplatí, pokud potřebujete zviditelnit svůj podnik v dané lokalitě. Přinese vám více zákazníků, a s tím i zvýší konverzi. Velmi významnou výhodou je pak zvýšení důvěryhodnosti ve váš podnik díky recenzím, které vám spokojení zákazníci mohou psát na váš firemní profil v jednom nebo více katalogů.  

 

Přivedeme na váš web více zákazníků 

Potřebujete zviditelnit svůj web, ale nevíte jak na to? U nás v myTimi najdete odborníky nejen na SEO, ale i na další oblasti marketingu, kteří vám poradí, jak vylepšit váš web a jeho vyhledávanost. Nechte to na nás, rádi vám poradíme.  

 

 
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy