Inspirace  |  Přečteno 3309 x
10. 5. 2019

Sháníte letní brigády? Poradíme, jak na to!

 

Nabídka práce se během letních měsíců rozšiřuje o mnohdy zajímavé jednorázové brigády a každý si v nich najde své. Ať už chcete získat nové zkušenosti nebo si přivydělat, na jakou nabídku práce kývnout a na co si dát pozor? Jaká existují volná pracovní místa přesně ušitá vám na míru?

 

Brigády, během kterých získáte zkušenosti i peníze

Nabídka práce na pracovních portálech se během letních prázdnin rozšiřuje o jednorázové brigády. Přivýdělek potřebují především studenti a penzisté, často se k brigádě uchýlí také zaměstnanci pracující na plný úvazek. Proč? Někdy kvůli financím, jindy kvůli získání nových zkušeností.

Nebudeme vám nic nalhávat. Brigády, během kterých získáte oboje, je velmi těžké získat. Z každé brigády ale můžete vytěžit hodnotné zkušenosti, znalosti a nové kontakty. 

 

Volná pracovní místa vám na míru 

Chcete brigádu lehce sehnat, získat nové zkušenosti a nebo si vydělat balík? Pak existují následující možnosti:

 

  • Jdete po jistotě? Každý rok letí brigády, které bývá velmi lehké získat. Jedná se například o práci pokojské, skladníka, prodavače, recepční či operátorů.
  • Myslíte do budoucna a jde vám především o praxi? Množství firem nabízí placené či neplacené stáže v ČR i zahraničí. Už pro někoho pracujete? O to víc takových zkušeností potřebujete. Využijte nabídku jiné firmy nebo se zeptejte svého šéfa na aktuální nabídku stáží ve vaší společnosti. 
  • Hledáte na internetu slovní spojení brigáda Praha, brigáda Brno, brigáda Ostrava? Proč se ale omezovat? Vyražte do světa a využijte letních brigád v zahraničí! Volná místa jsou inzerována pro jednotlivce, páry, ale i kamarády. Díky volnému pohybu osob po EU můžete pracovat například v pohostinství či turistickém průmyslu. Táhne vás to dál? V Austrálii si sběrem ovoce a prací v zemědělství můžete vydělat balík. Velmi oblíbené jsou také programy Work and Travel do USA.

 

Na co si dát u brigády pozor?

Zákoník práce neobsahuje pojem brigáda. Dohoda o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohoda o provedení práce (DPP) bývají nejčastěji uzavřenými typy smluv pro letní brigády a je třeba si uvědomit, že mohou být ukončeny téměř ze dne na den.  

Dohoda o pracovní činnosti se podepisuje především při dlouhodobé spolupráci. Její držitelé nesmí pracovat déle než 20 hodin týdně. Dohoda o provedení práce je limitována 300 hodinami ročně. Pozor si dejte na odměnu do limitu. V některých případech totiž nemusíte odvádět zdravotní a sociální pojištění. Vše se odvíjí od konečné částky na výplatní pásce.

 

Vytrhněte lidem trn z paty aneb Nabídka práce v myTimi

Letní brigáda pro studenty, občasná výpomoc nebo celoroční brigáda a vše s nimi spojené trápí mnoho lidí. Jak by vám mohl myTimi, virtuální asistent a chytrý kurýr, pomoci? 

myTimi rozjel novou platfotmu, na které můžete řešit různorodé úkoly. Například plánovat lidem dovolenou, chodit za ně na úřad nebo třeba doručovat květiny můžete dělat kdykoliv a odkudkoliv bez závazků. Za pár dní po vypracování úkolu dostanete peníze na účet. 

Zrovna tahle letní brigáda vás nezajímá? myTimi vám pomůže najít jinou. Poradí, jak na větší daňové úlevy, podá za vás daňové přiznání nebo pomůže ušetřit studentům či penzistům na dalších výdajích. Nemusíte přitom utratit ani kačku, při registraci totiž získáte 300 Kč ZDARMA na první úkoly! Tak na co ještě čekáte?

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy