Inspirace  |  Přečteno 5685 x
14. 5. 2019

7 nehod, které za vás hradí pojištění odpovědnosti

 

Přemýšleli jste někdy o pojistce na blbost neboli pojištění odpovědnosti za škodu? Všichni jsme jen lidé a proto není na škodu se pojistit proti vlastním chybám. Podívejte se s námi na několik příkladů, na které se může takové pojištění odpovědnosti vztahovat. Možná zjistíte, že by se hodilo i vám.

 

1. Odpovědnost za škodu na něčím majetku

Každému z nás se někdy stalo, že ve chvilce nepozornosti něco upustil, do něčeho narazil nebo něco shodil na zem. Když rozbijete majetek, který navíc nepatří vám, z peněženky budete možná muset vytáhnout víc, než byste uznali za vhodné. Co si tedy počít s rozbitým firemním notebookem, prasklým displejem na telefonu kamaráda nebo poškrábáním šéfova auta? Správné sjednání pojistky na blbost vám zajistí, že bude majiteli škoda vynahrazena a vy už se budete muset jen omluvit.

 

2. Občanská odpovědnost za vedení domácnosti

Asi vás nenapadá, jak byste mohli napáchat škodu jen tím, že budete doma sledovat MS v hokeji. Jenže už se samotným vlastněním nemovistosti se váže více běžných nehod, než by se mohlo na první pohled stát. Už jste někdy vytopili sousedy? Zlomili zámek ve společných dveřích domu? Pojištění odpovědnosti řeší i méně časté nehody, např. pokud na cizí auto spadne omítka vašeho domu nebo rodinná stoletá třešeň.


3. Pojištění občanské odpovědnosti za vaše ratolesti

Děti nelze vždy uhlídat a snadno se stane, že se zapletou do nečekaného průšvihu. Pojistka na blbost vám sice s výchovou nepomůže, díky ní si ale v klidu oddechnete, až si půjdou děti zase hrát na sousedův dvorek. Ať už rozbijí okno fotbalovým míčem, zničí oblíbeného zahradního trpaslíka mezi karafiáty nebo kamarádovi sešrotují nové kolo, můžete si dát v klidu kafe a dát se do vyplňování formuláře nahlášení pojistné události.

 

4. Svatební šaty či půjčené auto za všechny prachy

Při speciálních příležitostech se nám často vyplatí si nějaký ten drahý kousek raději půjčit, než pořídit. Ať už jde o svatební šaty, karnevalský kostým z půjčovny, auto při zaoceánské dovolené nebo lyžařské vybavení, vždycky můžeme být trochu nervózní, že dojde k rozbití či znehodnocení. Pojištění odpovědnosti vás zbaví starostí a vy si tak v klidu vychutnáte i vlastní svatbu na svahu v amerických Skalistých horách.

 

5. Zodpovědnost za dopravní nehodu

Věděli jste, že podle občanského zákoníku může dopravní nehodu zavinit kromě řidiče i chodec nebo cyklista? Majitele auta chrání alespoň povinné ručení, vám se ale procházka či projížďka po okolí může šeredně nevyplatit. Pojistka na blbost myslí i na ty nejhorší případy usmrcení či ublížení na zdraví.

 

6. Škoda způsobená domácím mazlíčkem

I kdybyste přísahali, že váš Puňta by nikdy neublížil ani mouše, soused, ke kterému se na zahradu prokousal plotem a zničil orchideje za několik tisíc, by asi nesouhlasil. Pojištění odpovědnosti myslí i na blbost vašeho pejska či jiného zvířete, a to i v případě, že ho zrovna hlídá vaše tchyně. Nahlášení škody pak můžete delegovat na někoho jiného.

 

7. Další kuriózní případy

Ačkoli mezi nejčastěji nahlášené pojistné události patří poměrně běžné nehody. Správně nastavené pojištění vás může vytáhnout i z průšvihu, který by vás nenapadl ani v těch nejdivočejších snech. Pojišťovny nabízejí pojištění přímo na míru a vy se tak můžete zbavit stresu z věcí, které nemůžete ovlivnit.

 

Sjednání občanského pojištění odpovědnosti za škodu

Pojistku na blbost můžete zřídit u každé větší i menší pojišťovny. Každá z nich nabízí jinou kombinaci možností a samozřejmě i výjimek, na které se spoluúčast nevztahuje. Najít tu nejvýhodnější variantu přímo pro vás se ale rozhodně vyplatí. 


Pokud se vám z přehledů a nabídek motá hlava, ozvěte se nám. Asistenti z myTimi pro vás rádi najdou to pravé řešení podle velikosti domácnosti, počtu mazlíčků a vašich možností. A ještě za vás vyřeší všechno papírování.
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy