Efektivita  |  Přečteno 5457 x
Nejsem lenoch, spíš prokrastinuji!

 

Co můžete odložit na zítra, odložte na pozítří a získáte tak dva dny volna. Jsou to ale dva dny příjemně stráveného volna? Člověk se užírá a viní z toho, že na důležité úkoly, které jednou stejně bude muset splnit, zatím ani nesáhl. To zní jako prokrastinace. Co jsou její příznaky a můžeme se jí vyhnout?

 

Co je prokrastinace a co s námi dělá

Prokrastinaci můžeme definovat jako chorobné odkládání plnění povinností, které mají většinou charakter administrativních či psychicky nesnadných úkolů. Kdo to nezná? Kdo může s čistým svědomím říci, že se místo tvorby důležité prezentace do práce či plánování dovolené nevěnoval raději čemukoliv jinému? Člověk by nad tím mávl rukou, kdyby ho pak nedoprovázel stres a pocit viny, někdy dokonce ztráta produktivity. A to by se vám výsledná částka na konci měsíce na bankovním účtu nemusela líbit…

 

No dovolte! To není známka lenosti

Prokrastinace se nevyznačuje tím, že bychom pouze leželi s nohami na stole. Naopak se věnujeme činnostem, ke kterým bychom se uchýlili později. Místo návštěvy úřadu raději zalejeme všechny květiny, včetně té, která už nějaký čas usychá v koutu pokoje a není jasné, zda se nám ji povede oživit. Místo plánování výročí, které je za rohem a vy tentokrát po minulém fiasku potřebujete před manželkou/manželem zazářit, raději utíkáte na tenis s kolegou či na lekci jiného sportu.

 

 

Delegování vás může udělat šťastnějšími

Prokrastinace je chronickou nemocí. Odkládání řešení úkolů je sice možné s velkým snažením překonat, ale díky Timimu si můžeme dovolit věnovat se práci, koníčkům a zálibám, které nás baví. Zavolat rodičům, že na oběd tento víkend nepřijedete, budete ale muset sami.   

 

Věnujte se činnostem, které máte rádi!

Nechte na úřad raději zavítat Timiho. Vy se můžete věnovat zábavnější činnosti než utíkat k zalévání květin. Kromě toho vám rád pomůže naplánovat výročí, na které váš protějšek jen stěží zapomene. Timimu pak můžete poděkovat, že místo suchého chleba budete jako odměnu možná chvilku dostávat snídani, která se podobá té anglické.

Timi je připravený plnit úkoly, tak na co ještě čekáte?

 

Zdarma navíc získáte 300 Kč na první úkoly!

 

Získejte virtuálního
asistenta ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy
Abyste mohli používat myTimi naplno, prosím, potvrďte souhlas s našimi pravidly soukromí. Více informací: zdeSouhlasím