Virtuální asistence  |  Přečteno 2557 x
18. 9. 2018

5 tipů, jak ušetřit čas a odejít z práce dřív

Věděli jste, že jedna hodina každý pracovní den je 240 hodin ročně, což je více než jeden pracovní týden? myTimi je tu od toho, aby vám představilo pět tipů, kterými lze minimálně pár minut denně, ne-li onu hodinu, ušetřit. Jedním z tipů je i odpočinek. Mysleli jste, že pauzy vám čas neušetří? Omyl. Čtěte dál a dozvíte se víc. 

 

muž se dívá na hodinky, které má na zápěstí

 

1. Technologie vs. papír: S čím lze ušetřit více času?

I přesto, že je myTimi milovník technologií a automatizace, jeho dobrými pomocníky jsou stále tužka a papír. Během dne se na vás velké množství lidí obrátí s pracovními i jinými úkoly a než držet v hlavě maličkosti, je lepší si je zapsat. Představte si přitom to uspokojení, když na konci dne budou všechny řádky s úkoly odškrtnuté. 

 

2. 24/7 kontrola e-mailů? To vám čas neušetří!

Jakmile vám přijde upozornění o přijetí nového e-mailu, ihned ho otevřete? Díky tomu se dříve z práce nedostanete. S každým novým e-mailem se přestanete soustředit na vykonávanou činnost. Věnovat jí opět plnou pozornost chvíli trvá. Zkontrolujte si e-mail ráno, v poledne a před odchodem z práce. Pokud bude něco urgentního, začne vám spíše neodbytně zvonit telefon.

Timi tip: Pokud vám e-maily přerostly přes hlavu, vyzkoušejte osobní asistenci od myTimi, kdy se vám o třídění e-mailové schránky a případné odpovědi postarají naši asistenti. Nebo se snažíte udržet krok s e-maily vaší zákaznické podpory? Pořiďte si na komunikaci se zákazníky profesionální podporu a nejenom, že ušetříte čas, ale navíc vytvoříte stabilnější oporu svým zákazníkům. Platíte jenom čas strávený aktivně řešením e-mailu nebo telefonátu.

 

3. Šetřit čas neznamená pracovat bez oddechu

Když si nedopřejete pauzu, v určitém okamžiku se setkáte s únavou a nesoustředěností. Nikdo v místnosti by po vás navíc neměl chtít jakákoliv důležitá rozhodnutí, protože chybné závěry by mohly mít nedozírné následky. Udělejte si raději pauzu (méně přestávek po delší dobu) a věnujte se jiným činnostem. Energii získáte například ze sportu nebo spánku. Studie potvrzují, že Japonci jsou po krátkém spánku mnohem produktivnější, pozornější a soustředěnější. Vede-li 20timinutový spánek k plné koncentraci a nepřerušovaná práce k 3 hodinám polovičního výkonu, sami si dokážete spočítat, co je lepší. Japonský rituál spaní na veřejnosti má dokonce vlastní název: inemuri.

Timi tip: Jak se prací nezahltit, ani když podnikáte a všechno hoří? Soustřeďte se na jádro svého byznysu a vedlejší záležitosti, jako je marketing, obchod a zákaznická podpora, outsourcujte.
 

4. Automatizace, klávesové zkratky, dva monitory a pořádek v počítači

A právě v tomto okamžiku na scénu přicházejí automatizace a technologie. I několik hodin vám především při každodenních činnostech mohou ušetřit automatizované procesy včetně vytvoření šablon. Při práci na počítači vám ušetří čas také používání klávesových zkratek a dvou monitorů. Jestliže jste navíc pořádníčci a máte veškeré soubory správně rozřazené a pojmenované, budete si užívat více volného času než vaši kolegové. 

Timi tip: Potřebujete pomoci s organizováním svého kalendáře? Osobní asistentka myTimi je tu od toho!
 

5. Rozšiřte svůj tým a ušetřete hodiny času sobě i kolegům

Máte malou nebo střední firmu a snažíte se vyřešit poměrně specializované pozice bez specialistů? Bude vás to stát hodiny a hodiny a výsledek tomu nutně nemusí odpovídat. Obsadit svůj tým profesionály má pak tu výhodu, že nemusíte složitě čerpat know-how. Nevýhodou jsou obvykle vysoké fixní náklady tváří tvář skutečnosti, že profesionála málokdy využijete na pravidelné objemy práce, které byste si mohli nasmlouvat v rámci úvazku.

Právě proto vzniklo myTimi, které obohatí váš tým profesionály z různých oblastí a pomůže vám outsourcovat specifické oblasti v rámci čistě variabilních nákladů. Řekněte si o konzultaci zdarma.

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy