Inspirace  |  Přečteno 7844 x
21. 5. 2019

TOP 10 itinerářů cesty, kterými jste nás překvapili

 

Itinerář cesty a nákup letenek zařizujeme pro naše klienty často. Některé destinace jsou ale zajímavější, než jiné. Vytvořili jsme žebříček TOP 10 míst, na která jsme připravovali itinerář cesty. Až si budete příště klást otázku, kam na výlet, o pár řádků níž najdete odpověď.

 

Kam na výlet? Tohle by nás nenapadlo!

Existují chvíle, kdy na nás místo rutinních povinností čekají senzační a kreativní úkoly. Ptáte se, kam vyrazit na výlet, potřebujete najít levné letenky nebo chcete vytvořit kompletní itinerář cesty na místa, jenž by nás ani ve snu nenapadla.

Vytvořili jsme žebříček TOP 10 míst, na která jsme připravovali itinerář cesty. Pro vás nebo pro vaše blízké.

 

CHCI ITINERÁŘ CESTY  

 

Problém byl jen v tom, že všechny cesty byly tak “cool”, že jsme se v kanceláři myTimi nemohli shodnout na umístění. Nakonec jsme místo hádek seřadili TOP místa, a pro vás zároveň tipy na výlety, podle abecedy. A ke každému přidali nějakou tu zajímavost:


1. Aljaška

Ano, vytvořili jsme kompletní itinerář do největšího státu USA. Tušili jste, že hustota zalidnění je na Aljašce nejnižší ze všech amerických států? Teď už alespoň víte, kde najdete soukromí. Pozor ale na aljašskou krásnou, přesto drsnou přírodu! Tato místa není radno podceňovat a náš klient to dobře věděl! 

Na cestě k nejvyšší hoře Severní Ameriky Mount McKinley vysokou 6 194 metrů možná potkáte aljašského malamuta, silného psa s hustou srstí, kterého vyšlechtila skupina Eskymáků. 

 

 

2. Casablanca

Vůbec se nedivíme, že chtěl klient navštívit marockou Mešitu Hassan II. Je sice relativně nová, titul nejvyššího minaretu na světě jí ale nikdo nevezme. Alespoň prozatím… 

Pokud vás neberou památky, pak se můžete těšit na Maroko, které hýří barvami, neobyčejnými chutěmi a sladkými vůněmi. Stále nejste přesvědčeni? Pak vás možná dostaneme tím, že v Maroku najdete bezpečí a veškerý komfort v kombinaci s exotikou, příjemnými cenami a skvělým zeleným čajem. Pokud vám tento oblíbený nápoj někdo nabídne, rozhodně ho neodmítejte! To by byla pro Maročany nevídaná urážka. 

 

 

3. Filipíny

V itineráři cesty na Filipíny nesměla chybět pláž Salagdoong ani národní park Guiwanon. Kdo by nechtěl navštívit epický mangrovový prales? 

Před návštěvou Filipín a jejich rýžových teras zapsaných v seznamu UNESCO se podívejte, jak v daném okamžiku věší svou vlajku. Neříkáme to proto, že je filipínská vlajka podobná té naší, ale protože vlajka pověšená červenou barvou dolů značí mír, modrou dolů válku.,

Dle sčítání z roku 2017 byl počet obyvatel Filipín více než 106 milionů a stále nebezpečně rychle narůstá. Zatímco samotu budete muset hledat na Aljašce, krásné ženy a karaoke uvidíte na Filipínách skoro na každém kroku.

 

 

4. Gibraltar

Na Gibraltaru se nachází jediná evropská kolonie magotů bezocasých. Tyhle opice musíte ale obzvláště milovat, pokud máte přistát na gibraltarském letišti. Ranvej je totiž součástí běžné křižovatky se semafory.
 
A pokud vám zbyla z prodlouženého víkendu v Británii nějaká ta libra, možná vám ji na území spadajícím pod správu britské královny přijmou. 

 

 

5. Island

Existuje snad někdo, kdo by se netoužil podívat na Island? Pak nejspíš netuší, kolik nej Islandu náleží. Nejaktivnější sopky na světě, největší evropský ledovec a vodopád či jedno z nejčistších evropských hlavních měst. To je vedle prvně demokraticky zvolené prezidentky na světě jen hrstka islandských nej. 

 

 

CHCI KREDIT V HODNOTĚ 300 KČ  

 

6. Malajsie

Podívat se do tropického deštného pralesa Taman Negara a plavit se 3 hodiny po divoké řece? Tak tenhle úkol se nám zamlouval od prvního okamžiku!

Na malajsijské pevnině i ostrovní části najdete nepřeberné množství živočichů a rostlin a ještě donedávna platilo, že zhruba 20 % z nich nenajdete nikde jinde na světě. Jak to ale bude vzhledem ke kácení lesů za pár let, na to si budeme muset počkat. 

 

 

7. Namibie

Když nám přišla od klienta zpráva, že by chtěl vidět namibijské pobřeží Koster, nestačili jsme se divit. 500 km dlouhý úsek je totiž jedno z nejnehostinnějších míst na světě. Místní kmen ho dokonce nazývá “Místem, které Bůh stvořil v hněvu.” 

Gibraltarská ranvej už nezní tak špatně, co?

 

 

8. Norsko

Chcete vystoupit na norský skalní útvar Trolltunga? Zábradlí jako oporu nečekejte, porušilo by totiž přírodní vzhled vyhlídky. 

Bohužel jsme do itineráře nezařadili Bouvetův ostrov, nejodlehlejší ostrov světa, který je od nejbližší civilizace vzdálený více než 2 000 km.

 

 

9. Singapur

O Singapuru, neuvěřitelně moderním městě, snad ani nemusíme psát. Věděli jste ale, že singapurská vláda se v roce 2001 zasloužila o vznik svátku Dne toalet a že v té samé zemi vznikla Světová organizace toalet? Ač se nám to může zdát jako banální záležitost, pro třetinu světové populace je toaleta luxus, který si nemohou dopřát. 

 

 

10. Šanghaj

Musíme se přiznat, že u zařizování ubytování v 492metrovém mrakodrapu budovy Shanghai World Financial Center jsme našemu zákazníkovi trochu záviděli. 

Pokud jste zarytí fanoušci cyklistiky, na své kolo si dejte pozor. V roce 2017 úřady zabavovaly špatně zaparkovaná kola. Není se čemu divit. V té době odhady napovídaly tomu, že právě v Šanghaji najdete okolo 280 000 sdílených kol, parkovacích míst bylo přitom méně než 1 500. Obyvatelé se tedy museli špatně zaparkovanými dopravními prostředky doslova prodírat. 

Hledáte klid? V tom případě opět doporučujeme v myTimi Aljašku, rozhodně ne Šanghaj, nejlidnatější město Číny. 

 

 

Tipy na výlet od myTimi

V myTimi pro vás naši virtuální asistenti vytvoří dovolenou na míru. Co to znamená? Postarají se o:

 

  • Plán trasy a časový harmonogram
  • Dopravu a ubytování
  • Tipy na restaurace, kavárny a bary
  • Vstupenky
  • Praktické rady a tipy

 

Navštívíte jedno místo z výše zmíněné TOP 10 nebo přidáte na náš seznam další zemi?
 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy