Dejte si pozor při výběru virtuálního asistenta!

 

Virtuální osobní asistent není v dnešním uspěchaném světě přežitek, ale spíše nutnost. Podnikatelé a manažeři ho s radostí využívají, protože jim šetří čas i peníze. Kompetentní osoba za ně nanejvýš efektivně vyřeší rutinní i neočekávané úkoly. Chcete i vy mít více času? Nejdříve ze všeho si položte otázku, jak si vlastně vybrat virtuálního asistenta. 

 

Virtuální asistent může pomoci každému

Kdo vůbec potřebuje asistenta? Odpověď zní: každý! Rozhodli jste se využít jeho služby nehledě na to, zda jste podnikatel či manažer nebo jste zaneprázdnění péčí o domácnost? 

Oblíbenost možného využití virtuální asistence v Česku roste. To samozřejmě vede v tomto oboru ke vzniku konkurence a vzhledem k tomu, že vám má asistent pomoci ve vašem nadmíru důležitém osobním či kariérním životě, měli byste se soustředit na to, jak si správně virtuálního asistenta vybrat. 

Chápeme, že si chcete zvolit schopného pomocníka a nechcete něco tak důležitého, jako vaši rodinu či úspěch v zaměstnání, vložit do rukou nesprávné osoby. Jak na to?

 

Jak si vybrat virtuálního asistenta 

Před samotným výběrem virtuálního pomocníka si položte několik specifických otázek. Jejich zodpovězení vám usnadní výběr. Jaké to jsou?

 

  • Jaké specifické úkoly by za vás měl asistent splnit?
  • Jedná se o jednorázový projekt, nebo potřebujete stálou strukturovanou spolupráci?
  • Potřebujete specializovanou osobu, která má vysokoškolské vzdělání a umí cizí jazyky?
  • Jaký máte rozpočet?

 

Každá odpověď je pro výběr asistenta klíčová.

 

Není asistent jako asistent

Služby virtuálního asistenta se v Česku začínají těšit oblibě. Je však dobré mít na paměti, že ne všechny služby nabízejí stejně kvalitní servis. Pro začátek se stačí podívat na veřejná hodnocení uživatelů například na Facebooku a Google Plus. Měli klienti firem s virtuálním asistentem dobré zkušenosti

Hleďte i na ty nejmenší drobnosti a položte si několik dalších otázek. Jak vypadal první kontakt s vámi vybraným virtuálním asistentem? Můžete ho zastihnout telefonicky, emailem i přes Facebook Messenger, když jste zrovna na schůzce a nehodí se vám volat ani sepisovat dlouhý mail? Chce vás společnost nabízející tyto služby lépe poznat, aby bylo zadávání úkolů snadnější a jejich plnění rychlejší?

 

Na co se při výběru soustředit?

Soustřeďte se také na podmínky rozvázání vztahu. Pokud si nepadnete do oka, existuje možnost vypovězení smlouvy ve zkušební době? A je vůbec potřeba pracovní smlouva spojená s množstvím administrativy? Existují i virtuální asistenti, které si můžete zdarma vyzkoušet a po prvním úkolu bude zřejmé, zda spolupráce oboustranně funguje.  

Pokud je pro vás důležité poznat asistenta, který vám bude s důležitými i méně důležitějšími úkoly pomáhat, vyberte si firmu, která něco takového, jako je setkání či online hovor, nabízí. Myslete i na to, že je v některých případech potřeba vzájemného zastoupení virtuálních asistentů, například kvůli nemoci či dovolené.

 

Volte moudře

Jak má správný asistent fungovat? Má asistent, kterého jste si vybrali, potřebnou praxi a zkušenosti v daném oboru? Jakým způsobem můžete jeho služby uhradit? Vybírejte si virtuálního asistenta i podle toho, zda platíte opravdu jen za jeho využitý čas, nikoliv za jeho dobu strávenou v práci, při které se třeba ani nevěnuje vašim úkolům. A v neposlední řadě se ujistěte, že jsou vaše personální data u společnosti v bezpečí. 

My věříme, že ať už se jedná o zakládání s. r. o. či živnosti nebo vyřizování rodičovského příspěvkuvyhledávání letenek, asistent by měl dělát rád to, co dělá. I to z něj, kromě mnoha dalšího, dělá dobrého asistenta.
 

Líbil se vám článek?
Pošlete jej svým přátelům

Chcete zadat úkol, nebo se na něco zeptat?

Vyplňte rychlý formulář a Timíci se vám během pár minut ozvou ve všední dny od 9 do 17 hodin
Jméno a příjmení nesmí být prázdné
Telefon nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdné

Timi

Timi je osobní pomocník, se kterým ušetříte čas a pustíte starosti z hlavy
Vyzkoušejte zdarma

Registrace

Registrujte se

Výhody registrace
  • 300 Kč zdarma na vaše první úkoly
  • 200 Kč za doporučení Timiho přátelům
  • Přehled o realizovaných úkolech
  • O ceně úkolů rozhodujete vy - vždy zaplatíte jen tolik, kolik uznáte za vhodné
  • Lépe vás poznáme - zadávání úkolů bude snadnější a jejich plnění rychlejší