Marketing  |  Přečteno 1681 x
14. 11. 2022
Jak vytvořit jednoduché webové stránky zdarma? Zkuste Google Weby

Věděli jste, že Google nabízí bezplatnou tvorbu jednoduchého webu? Jediné, co k tomu potřebujete, je Google účet. Přečtěte si, co služba Google Weby nabízí – shrnuli jsme pro vás výhody i nevýhody a ukážeme vám, jak si přes Weby Google vytvořit vlastní web. 

banner

Co nabízí služba Google Weby? 

Služba Google Sites – v češtině Weby Google – není tak úplně nová, nicméně se nedávno dočkala nové verze, přes kterou si velmi rychle a jednoduše vytvoříte vlastní web. Nepotřebujete k tomu žádnou znalost v tvorbě webů, editor funguje na principu drag and drop, stačí vám pouze Google účet. Služba je navíc bez poplatků, takže si můžete vytvořit vlastní webové stránky zcela zdarma. Co všechno Weby Google nabízí? 

 

Šablony 

Google Sites nabízí výběr z devíti šablon pro různé účely – například „Portfolio“, „Event“ či „Restaurant“. Toto nastavení je ale dostupné jen v několika jazycích. V češtině máte na výběr pouze z šesti motivů, které nabízejí různé barvy a styly. Můžete si vytvořit vlastní motiv, kam vložíte své logo a obrázek banneru. Nastavení nabízí i výběr vlastních barev a fontů písma. 

 

Propojenost s Google produkty 

Na web můžete vložit jakýkoliv prvek, který máte na svém Google disku. Je to velmi jednoduché, editor nabízí možnost vložení dokumentu, tabulky, grafu, formuláře, kalendáře, a dokonce i mapy. Skvělá funkce, která vám proces tvorby velmi usnadní, je možnost vyhledávání v Google obrázcích přímo na webu. Nemusíte tedy vyhledávat v jiné kartě prohlížeče a obrázek stahovat, Google vám to umožní přímo v editoru. Vyhledávání obrázků můžete navíc filtrovat podle barev, aby odpovídaly vzhledu stránky. Stejnou možnost najdete i v případě vkládání YouTube videa. 

 

vyhledávání obrázků google

Vyhledávání obrázků přímo na webu 

 

Sdílení s ostatními 

Stejně jako u ostatních Google produktů, i Weby Google nabízí možnost sdílet projekt s ostatními. Pokud pracujete na webu s kolegy, jednoduše je přidáte do konceptu a nastavíte jim roli čtenáře, komentátora nebo editora. Sdílet můžete s kýmkoliv, aniž byste ho do projektu museli přidat. Stačí zaškrtnout možnost „Všichni, kdo mají odkaz“

 

Proč (ne-)tvořit web přes Google Weby? 

Výhod, které nové Weby Google přináší, je hned několik: 

 

 • Jednoduchý a intuitivní editor – velmi rychle se zorientujete a pochopíte, jaké možnosti máte. Funkce drag and drop vám proces tvorby ještě usnadní. 
 • Skvělá propojenost s Google produkty – chcete na web přidat mapu nebo kalendář? Stačí pár kliknutí a máte to. Jednoduše svůj web propojíte i s Google Analytics či AdSense. Nemusíte složitě hledat a stahovat další pluginy. 
 • Automatické ukládání – všechny Google produkty ukládají vaši práci automaticky, ani u tvorby webu tomu není jinak. Nemusíte se bát, že o svou práci přijdete. 
 • Bezplatný plán – oproti ostatním aplikacím na tvorbu vlastních webových stránek jsou Google Weby zcela zdarma. Vystačíte si s Google účtem. 

 

Bohužel má tato služba i několik nevýhod: 

 

 • Velké omezení ve funkčnosti webu – pokud chcete web, který má jiný účel než jen prezentační, Google Weby nejsou dobrá volba. Nenabízí žádné nástroje pro e-commerce nebo blog.  
 • Chybí nástroje pro SEO – v Google Webech nemáte takový prostor pro optimalizaci webu pro vyhledávače. Nenabízí možnost vložit Title a Description. 
 • Omezené přizpůsobení vzhledu – existují nástroje, ve kterých máte na výběr ze stovek šablon, které si můžete zcela přizpůsobit. Weby Google v tomto velmi zaostávají. 

 

 

Jak vytvořit vlastní webové stránky v Google Webech? 

Pokud hledáte nástroj, v němž velmi rychle a jednoduše vytvoříte web, který bude sloužit jako vizitka či portfolio, Google Weby se vám budou hodit. Pokud máte Google účet, můžete začít hned, tvorba webu je navíc zdarma. Nevíte jak? Tady je návod, jak na Weby Google:  

 

Začínáme 

1. Otevřete si stránku sites.google.com a vpravo dole klikněte na tlačítko plus.  

 

Otevřete si stránku sites.google.com a vpravo dole klikněte na tlačítko plus.

 

 1. Otevře se vám editor webu, ve kterém můžete začít tvořit. Vyberte si z připravených motivů, nebo si jednoduše vytvořte vlastní motiv – Google vás jeho tvorbou provede. 

 

editor webu v google weby

 

Obsah 

 1. V panelu na pravé straně si můžete vybrat rozložení obsahu, případně vložení dalších prvků. 

 

google weby rozložení obsahu

 

 1. V nabídce vidíte, co všechno můžete na svůj web přidat. Editor nabízí vložení v podstatě čehokoliv z vašeho Google Disku.  

 

google weby editor

 

 1. Vpravo nahoře najdete nastavení, které umožňuje přidat nad hlavičku stránku banner s oznámením a tlačítkem. V nastavení můžete přidat i barvu webu a logo.  

 

nastavení barev google weby

 

Zbytek je na vás 

Ovládání editoru je velmi intuitivní. Jak vidíte, moc funkcí nenabízí, takže se v něm určitě neztratíte. Pokud chcete vytvořit vlastní web zdarma, který vám poslouží pouze jako vizitka, v Google Webech ho vytvoříte během pár hodin. Pokud od webu očekáváte víc, zvolte jinou variantu. 

Tip: Chcete nový web? Přečtěte si, s jakou cenou byste měli počítat

 

Chcete webem i prodávat? Nechte si poradit od odborníků 

Služba Google Weby toho příliš nenabízí. Pokud chcete vytvořit e-shop nebo web, který má být funkční, a ne pouze prezentační, doporučujeme vám využít jinou možnost. V myTimi tvoříme kvalitní a funkční weby přímo podle požadavků zákazníka. Zároveň klademe velký důraz na SEO, takže váš web dostaneme na první příčky ve výsledcích vyhledávání. Ozvěte se nám pro nezávaznou nabídku. 

 

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
 • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
 • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy