KONEC PROKRASTINACE? 5 tipů, jak s ní zatočit!

 

Patříte mezi téměř každého sedmého chorobného odkladače? V myTimi jsme pro vás připravili 5 tipů pro podnikatele, živnostníky a jiné, jak skoncovat s prokrastinací. Jaký je význam slova prokrastinace? Napadlo vás někdy, že nepříjemné věci nemusí být součástí vašeho života? 

 

Co to je prokrastinace

O tom, co to je prokrastinace, tedy chorobné odkládání plnění povinností, jsme už psali. Nenechte se mýlit a nezaměňujte lenošení s prokrastinací. Dle našeho výzkumu existuje v ČR téměř 70 % chorobných odkladačů. Mezi nimi jsou studenti, pracující, podnikatelé, rodiče, … prokrastinátory najdete prostě a jednoduše všude

Je vám význam slova prokrastinace blízký a patříte mezi tzv. odkladače? Tak se s námi podívejte na jednoduché tipy, jak skoncovat s prokrastinací. 

 

1. Inspirujte se minimalismem

Doma i v práci nás často rozptylují maličkosti. Udělejte si pořádek u vašeho stolu, v kanceláři i domácnosti. Inspirujte se současným hitem: Minimalismem! Tedy maximálně možným redukováním majetku a koupí jen špetky věcí co nejvyšší kvality. Zbavte se zbytečností nejen v zaměstnání a díky tomu ráno před odjezdem do práce ve změti nepořádku nehledejte klíče! 

Opravdu potřebujete mít na stole kuličkové pero, mechanickou tužku a propisku? Pokud nejste výtvarný umělec, postačí textový editor...

 

2. Najděte svůj biologický rytmus

Někdo dokáže vstávat s kohouty, jiní jsou produktivní až pozdě večer. Unavení, přetažení a nesoustředění uděláte jen málo kvalitní práce. Úkoly, které si vyžadují vaší nejvyšší pozornost, naplánujte na dobu, kdy jste nejproduktivnější. 

Maličkosti řešte hned, důležité úkoly si nechte na tu část dne, kdy to bude nejefektivnější. Tchyni poblahopřejte okamžitě, kdybyste zapomněli, budete mít mnohem větší problém s ní, než se šéfem.

 

3. Buďte na sebe přísní

Zakažte si věci, které vás rozptylují. Ne každý hovor musíte přijmout. A i když chápeme, jak jsou sociální sítě, zejména pokud vám chodí notifikace, lákavé, i ty můžete alespoň určitou část dne ignorovat. 

Koťátka na YouTube, strongman s radami jak na tricepsové stahování kladky a vymazlené smoothie bowls na Instagramu vám neutečou. 

 

4. Důležitý je time management

Buďte pány svého času a cesta k úspěchu vás nemine. Do time managementu patří plánování, stanovení a prioritizace cílů, delegování, analýza stráveného času, jeho monitorování a kontrola a rozvrhování času. Máte toho hodně a nevíte, kde začít? Pro začátek si veďte dobře rozvržený seznam úkolů

Měli jste hodně práce a utekla vám ta koťátka na YouTube a vymazlené smoothie bowls na Instagramu? Tady je další důvod, proč začít pracovat na vašem time managementu.

 

5. Nedělejte věci, které vás štvou

Úkoly odkládáme často pro jejich charakter. Nepříjemné a nudné úkoly prostě nechceme dělat teď a tady. Necháme je na zítra, na pozítří nebo na dobu neurčitou

Existují úkoly, které je lepší svěřit službě myTimi a vynechat z nich manželku, manžela či kolegu. Manželce například neříkejte, že je potřeba uklidit (alespoň pokud je vám život drahý) a manžela neposílejte do supermarketu koupit hygienické potřeba (alespoň pokud chcete, aby se vám vrátil). 

Proč je potřeba říct jednou pro vždy “konec prokrastinace”? Podnikatelé a živnostníci jsou si se svou finanční gramotností dobře vědomi, jak je jejich čas cenný. Některé úkoly byste měli rovnou hodit za hlavu. 

Líbil se vám článek?
Pošlete jej svým přátelům

Chcete zadat úkol, nebo se na něco zeptat?

Vyplňte rychlý formulář a Timíci se vám během pár minut ozvou ve všední dny od 9 do 17 hodin
Jméno a příjmení nesmí být prázdné
Telefon nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdné

Timi

Timi je osobní pomocník, se kterým ušetříte čas a pustíte starosti z hlavy
Vyzkoušejte zdarma

Registrace

Registrujte se

Výhody registrace
  • 300 Kč zdarma na vaše první úkoly
  • 200 Kč za doporučení Timiho přátelům
  • Přehled o realizovaných úkolech
  • O ceně úkolů rozhodujete vy - vždy zaplatíte jen tolik, kolik uznáte za vhodné
  • Lépe vás poznáme - zadávání úkolů bude snadnější a jejich plnění rychlejší