Time management aneb Kde na to bereš čas?

 

Máte ve svém okolí někoho, kdo zvládá svou práci, baví své přátele, má čas na rodinu i koníčky a stále má úsměv na tváři? Jak to sakra dělá? Možná nemá nadpřirozené schopnosti, jen dokáže efektivně řídit svůj čas. 

 

Zloděj času 

Každý máme s velkou pravděpodobností nějakého zloděje času. Někdo stráví mnoho času pařením her, někdo rád sleduje seriály (proklínáme tě, Netlix) a někdo dává přednost koukat z okna s šálkem dobré kávy.

 

Time management není sprosté slovo

Time management vznikl především za účelem efektivního řízení času. Čas bývá zpravidla tím nejcennějším (i kvůli jeho omezenosti) zdrojem. Právě díky Time managementu dokážeme lépe organizovat svůj čas, zvýšit svou produktivitu práce a věnovat se množství volnočasových aktivit. 

 

K čemu a kdy je Timimu i všem okolo?

Time management tedy nehraje hlavní roli pouze během naší pracovní doby, ale také v osobním životě. Může mít pozitivní dopad na kvalitu života a životní styl. Time management je opravdu pro každého. Každý do jednoho z nás hospodaří se svým časem a všichni ho máme stejné omezené množství (24 hodin denně).

 

Vývoj po 4 generace

Řízení času jako disciplína už má něco za sebou, považujme ho za takového seniora. Jaké byly hlavní úkoly jednotlivých generací?

  • 1. generace: správné uspořádání úkolů a činností. 
  • 2. generace: naplánování úkolů a stanovení cílů. Začínají se využívat kalendáře a organizátory.
  • 3. generace: koordinace aktivit napříč organizací a prioritizace cílů a úkolů.
  • 4. generace: skloubení profesních a osobních priorit, jak se navrátit zpět ke člověku, kvalitnímu životu a jeho hodnotě.

 

Co všechno je Time management ?

Vše začíná u plánování, stanovení a prioritizace cílů, ale spadá sem také delegování, analýza stráveného času, jeho monitorování a kontrola a rozvrhování času. Prostě a jednoduše, jeho součástí je všechno, co vede k efektivnímu využití času.

 

Otravné úkoly za vás splní Timi

Virtuální asistent Timi má s Time managementem zkušenosti. Umí perfektně organizovat váš kalendář, má rád rutinní pracovní úkoly a nemá problém s tím vás objednat k lékaři.  Umí tak částečně oklamat čas. Je pravda, že denně budete mít k dispozici stále jen 24 hodin, ale Timi za vás může pracovat dalších x hodin, které byste museli strávit za kancelářským stolem. Vy se raději věnujte rodině a oblíbeným koníčkům, nebo si otevřete chipsy a odpočiňte si u nového seriálu. 

 

Rovnou k tomu využijte 300 Kč v kreditech na první úkoly!

Abyste mohli používat myTimi naplno, prosím, potvrďte souhlas s našimi pravidly soukromí. Více informací: zdeSouhlasím