Virtuální asistence  |  Přečteno 10319 x
19. 2. 2020
Teambuilding pro firmy a které 4 aktivity jsou ty nejlepší?

Teambuildingové aktivity zvažují manažeři zpravidla v okamžiku, kdy chtějí zlepšit komunikaci v pracovním týmu, seznámit zaměstnance s novými kolegy nebo vyřešit nějaký konkrétní problém. Hodilo by se něco z toho i vám? Přinášíme vám několik rad, jakou teambuildingovou aktivitu pro tyto účely vybrat!

 

 

Teambuildingové akce a aktivity mají nedozírný dopad na práci v týmu!

Teambuildingové akce a teambuildingové aktivity mají smysl. Měli jste dojem, že se jedná pouze o marketingový trik? Nikoliv. Teambuilding přináší zlepšení a zefektivnění pracovních vztahů, pomáhá najít řešení problémů a odstraňuje nerovnocenné postavení členů v týmu. A vůbec nejdůležitějším benefitem je, že touto rozšířenou aktivitou týmového rozvoje pomůžete především zlepšit výkonnost organizace

 

Co je cílem teambuildingové aktivity?

Než vám myTimi poradí v dalším článku konkrétní místa, kde teambuilding pro firmy uspořádat, ujasněte si účel aktivity. Zpravidla jimi bývají buď zlepšení komunikace napříč pracovním týmem a prolomení ledů mezi nováčky a stávajícím týmem, nebo řešení přítomného problému. Podívejte se na několik teambuilding aktivit, při kterých tohoto cíle dosáhnete.

 

 

Zlepšení komunikace a jak prolomit ledy

Díky kterým teambuildingovým aktivitám vylepšíte komunikaci napříč firemním kolektivem? A jak díky nim odstranit trapné chvilky ticha mezi nováčky a ostřílenými členy týmu?

 

1. Dvě pravdy jedna lež 

Nechte napsat každého člena týmu na papír dvě pravdy a jednu lež. Musí si je ale nechat pro sebe a nikomu je neprozrazovat. Po sepsání pravd a lži každého jednoho člena nechte skupinu 10 až 15 minut konverzovat, jako by šlo o večírek, kde se každý snaží debatovat právě o svých třech otázkách. 

Cílem této hry je přesvědčit ostatní o pravdě vaší lži a uhodnout pravdy a lži jiných. Nikomu přitom neříkejte správnou odpověď a to i přesto, pokud na to většina kolegů přišla. Po uplynutí 10-15 minut nechte každého člena týmu zopakovat své tři výroky a ostatní nechte určit, o kterém vyjádření si myslí, že je lživé. A k čemu je tato teambuildingová aktivita vlastně dobrá? Pomáhá odstartovat konverzaci v týmu a lépe poznat své kolegy.

 

2. Prolomení ledů jednou otázkou

Některé teambuildingové aktivity mají přimět spolupracovníky komunikovat, jiné vzájemně spolupracovat. “Prolomení ledů jednou otázkou” v sobě skrývá oboje. Manažer nebo leader zvolí situaci, které se otázka bude týkat a dvoučlenný tým musí najít řešení. Příkladem je vedení společnosti nebo uspořádání firemního eventu. 

Leader následně povolí členům týmů položit jednu otázku. Na co byste se zeptali, pokud byste chtěli zjistit tu správnou osobu, která by měla vést společnost nebo uspořádat firemní event? Leader získá od každého týmu dvě otázky. Odpovědi na otázky poté pomohou určit nejvhodnější osobu, ale také rozvíjejí komunikaci ve dvojici. Pokud toužíte po zábavnější verzi, zvolte jinou situaci. Co třeba zjistit, kdo by byl nejlepším kamarádem darebáka Barta Simpsona? 

 

Řešení problému

1. Kousky obrázku

Leader nebo manažer vybere veřejně známý obrázek či karikaturu, která sestává z mnoha detailů. Obrázek následně nařeže na stejně velké čtverce tak, aby všichni účastníci teambuildingové aktivity obdrželi jeden čtverec. Leader jim následně poskytne papír, tužky, pravítka a jiné potřeby a vyzve je, aby ze svého čtverce vytvořili pětkrát větší kopii. Poté, co všichni dokončí své kopie, leader požádá o vzájemnou spolupráci mezi členy týmu a sestavení celého obrázku. 

Tato teambuildingová aktivita pomáhá nejen řešit problémy napříč týmem, ale také si uvědomit, že práce každého z členů může ovlivnit i práci toho druhého. Demonstruje tedy dělbu práce a je třeba si uvědomit, že každý jedinec přispívá k celkovému výsledku skupiny. 

 

2. Vytváření vlastních aktivit

Nechte nanejvýš pětičlenný tým hodinu přemýšlet nad tím, jakým způsobem lze vyřešit “falešný” problém. Nechte pracovníky přijít s vlastní aktivitou, která povede k vyřešení problému. Po uplynutí hodiny nechte každý tým představit vlastní způsob řešení problému. 

Výhodou teambuildingové aktivity “Vytváření vlastních aktivit” je, že získáte nejen další způsoby pro řešení problému, ale také v týmu podporujete kreativní myšlení, komunikaci, důvěru a time management

 

Potřebujete poradit, jak motivovat zaměstnance? 

Vymyslet zábavný teambuilding není práce pro každého. Chcete zlepšit a zefektivnit pracovní vztahy ve vašem týmu a tím zvýšit výkonnost organizace? Přitom ale nepatříte mezi ty, kteří dokáží najít nebo vymyslet nevšední teambuilding? Virtuální asistent myTimi pomůže kterékoliv společnosti vytvořit teambuildingové akce na míru.

Domníváte se, že teambuildingová akce či aktivita není řešením problému motivace zaměstnanců a nebo jen chcete vyzkoušet něco nového? Neváhejte nás kontaktovat, vše se dozvíte v průvodci zadáním úkolu.

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy