Efektivita  |  Přečteno 3463 x
23. 4. 2019

Work-life balance: 5 tipů pro rovnováhu mezi prací a volným časem

Doufáme, že době, kdy se člověk styděl před šéfy za to, že má rodinu, koníčky a umí se po práci jít bavit, odzvonilo. Stihnout v dnešním uspěchaném světě vše, co musíte a chcete, a přitom nebýt ve stresu, zní jako úkol pro akčního hrdinu. Jak najít rovnováhu mezi prací a volným časem?

 

dívka chodí po plotě v přírodě

 

Co je to work-life balance

Žít Nonstop chce každý, jen Michal David na to přehnaně často upozorňuje. Jak zvládat naplno pracovat, učit se, užívat si volného času a spánku? Musíte se snažit o work-life balance neboli správnou prioritizaci mezi prací a volným časem!

Ony totiž přesčasy, nedostatek času na rodinu a přátele, syndrom vyhoření a rodinné i osobní problémy jsou jen některé důsledky přepracování. Často se tak děje proto, že neumíme říct ne, delegovat a vše si správně naplánovat. 

 

5 tipů, jak najít rovnováhu mezi prací a volným časem

Dosáhnout rovnováhy mezi prací a volným časem nemusí být nutně nadlidský úkol. My v myTimi přinášíme 5 tipů, jak dosáhnout tzv. work-life balance a rady, jak vám s nimi může myTimi pomoci:

 

1. Najděte si práci, která vás baví

Práci nechápejte jako nutné zlo, to vás šťastnými neudělá. Najděte si zaměstnání, které vás baví, ve kterém budete mít možnost se socializovat a učit se novým věcem. Řekněte NE také věcem, které vám berou drahocenný čas v osobním životě a vysávají z vás energii. 

Timi tip: Potřebujete pomoci třeba s administrativou, plánováním služební cesty nebo s komunikací s úřady? Vyzkoušejte naši službu osobní asistence.

 

2. Dělejte vše naplno

Všemu, co děláte, věnujte plnou pozornost. Plná soustředěnost vám pomůže nejen úkol splnit rychleji, ale také kvalitněji. A může se jednat třeba jen o přečtení stránky v oblíbené knize.

Timi tip: Ruší vás od práce telefony vašich zákazníků? Nebo je zvedáte i ve volném čase? Pak je tu pro vás služba zákaznického servisu od myTimi.

 

3. Sestavte si priority

V práci i doma si promyslete, jaké aktivity a úkoly mají přednost. Co si zaslouží vaši plnou pozornost jako první a co naopak počká? Pomůže vám sestavení denních, týdenních a měsíčních priorit.  

Timi tip: Přečtěte si náš článek o Eisenhowerově principu, který vám s prioritizací úkolů určitě pomůže.

 

4. Úkoly delegujte

Kdo potřebuje asistenta? Každý, kdo soupeří se svým časem. Čas se stává nejcennější a zároveň nejvíce nedostatkovou komoditou pro ty, kteří řídí projekt od velké firmy až po chod domácnosti. Tím spíš vystupuje do popředí potřeba schopnosti správného delegování a třídění toho, co skutečně musíte udělat vy, a toho, co za vás může udělat kdokoli jiný. Pokud to zvládnete, váš čas bude mnohem produktivnější, odvedená práce mnohem hodnotnější a vaše cena na pracovním trhu mnohem vyšší.

Timi tip: Podnikáte? Soustřeďte se na jádro svého podniku a osekejte všechno, co s ním nesouvisí, a na co navíc potřebujete specifické know-how: marketing, obchod a zákaznický servis.
 

 

5. Přestaňte vyčítat si trochu zábavy 

Užít si po skončení pracovní doby pivo s přáteli nebo hodinu v posilovně, na tom přece není nic špatného. Vypnout si telefon na dvoutýdenní dovolené taktéž. Užijte si každou minutu vašeho volného času!

Timi tip: Máte pocit, že telefon vypnout prostě nemůžete? Naši virtuální asistenti zvedají telefony pro ty, co si užívají zasloužené volno, třídí urgentní a neurgentní zprávy a podle dohody zasílají report a seznam věcí k vyřízení. Tím odfiltrují 95 % vyrušení.

 

Work-life balance jako životní cíl

Cesta k úspěchu nevede přes workoholismus ani syndrom vyhoření, ale přes chytrou prioritizaci a zvyšování hodnoty své práce důmyslným delegováním. Především pro ty, kteří do světa vykopávají svůj vlastní projekt, je pak důležité rozhodovat mezi důležitým a nedůležitým, urgentním a neurgentním a delegovatelným a nedelegovatelným. Přemýšlíte, jak zvládnout svůj podnik? Připravili jsme pro vás možnosti outsourcingu, které vám vaši cestu k work-life balance výrazně usnadní.

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy