Efektivita  |  Přečteno 2881 x
23. 4. 2019
Work-life balance: 5 tipů pro rovnováhu mezi prací a volným časem

Doufáme, že době, kdy se člověk styděl před šéfy za to, že má rodinu, koníčky a umí se po práci jít bavit, odzvonilo. Stihnout v dnešním uspěchaném světě vše, co musíte a chcete, a přitom nebýt ve stresu, zní jako úkol pro akčního hrdinu. Jak najít rovnováhu mezi prací a volným časem?

 

 

Co je to work-life balance

Žít Nonstop chce každý, jen Michal David na to přehnaně často upozorňuje. Jak zvládat naplno pracovat, učit se, užívat si volného času a spánku? Musíte se snažit o work-life balance neboli správnou prioritizaci mezi prací a volným časem!

Ony totiž přesčasy, nedostatek času na rodinu a přátele, syndrom vyhoření a rodinné i osobní problémy jsou jen některé důsledky přepracování. Často se tak děje proto, že neumíme říct ne, delegovat a vše si správně naplánovat. 

 

5 tipů, jak najít rovnováhu mezi prací a volným časem

Dosáhnout rovnováhy mezi prací a volným časem nemusí být nutně nadlidský úkol. My v myTimi přinášíme 5 tipů, jak dosáhnout tzv. work-life balance a rady, jak vám s nimi může myTimi pomoci:

 

1. Najděte si práci, která vás baví

Práci nechápejte jako nutné zlo, to vás šťastnými neudělá. Najděte si zaměstnání, které vás baví, ve kterém budete mít možnost se socializovat a učit se novým věcem. Řekněte NE také věcem, které vám berou drahocenný čas v osobním životě a vysávají z vás energii. 

Timi tip: Potřebujete pomoci třeba s administrativou, plánováním služební cesty nebo s komunikací s úřady? Vyzkoušejte naši službu osobní asistence.

 

2. Dělejte vše naplno

Všemu, co děláte, věnujte plnou pozornost. Plná soustředěnost vám pomůže nejen úkol splnit rychleji, ale také kvalitněji. A může se jednat třeba jen o přečtení stránky v oblíbené knize.

Timi tip: Ruší vás od práce telefony vašich zákazníků? Nebo je zvedáte i ve volném čase? Pak je tu pro vás služba zákaznického servisu od myTimi.

 

3. Sestavte si priority

V práci i doma si promyslete, jaké aktivity a úkoly mají přednost. Co si zaslouží vaši plnou pozornost jako první a co naopak počká? Pomůže vám sestavení denních, týdenních a měsíčních priorit.  

Timi tip: Přečtěte si náš článek o Eisenhowerově principu, který vám s prioritizací úkolů určitě pomůže.

 

4. Úkoly delegujte

Kdo potřebuje asistenta? Každý, kdo soupeří se svým časem. Čas se stává nejcennější a zároveň nejvíce nedostatkovou komoditou pro ty, kteří řídí projekt od velké firmy až po chod domácnosti. Tím spíš vystupuje do popředí potřeba schopnosti správného delegování a třídění toho, co skutečně musíte udělat vy, a toho, co za vás může udělat kdokoli jiný. Pokud to zvládnete, váš čas bude mnohem produktivnější, odvedená práce mnohem hodnotnější a vaše cena na pracovním trhu mnohem vyšší.

Timi tip: Podnikáte? Soustřeďte se na jádro svého podniku a osekejte všechno, co s ním nesouvisí, a na co navíc potřebujete specifické know-how: marketing, obchod a zákaznický servis.
 

 

5. Přestaňte vyčítat si trochu zábavy 

Užít si po skončení pracovní doby pivo s přáteli nebo hodinu v posilovně, na tom přece není nic špatného. Vypnout si telefon na dvoutýdenní dovolené taktéž. Užijte si každou minutu vašeho volného času!

Timi tip: Máte pocit, že telefon vypnout prostě nemůžete? Naši virtuální asistenti zvedají telefony pro ty, co si užívají zasloužené volno, třídí urgentní a neurgentní zprávy a podle dohody zasílají report a seznam věcí k vyřízení. Tím odfiltrují 95 % vyrušení.

 

Work-life balance jako životní cíl

Cesta k úspěchu nevede přes workoholismus ani syndrom vyhoření, ale přes chytrou prioritizaci a zvyšování hodnoty své práce důmyslným delegováním. Především pro ty, kteří do světa vykopávají svůj vlastní projekt, je pak důležité rozhodovat mezi důležitým a nedůležitým, urgentním a neurgentním a delegovatelným a nedelegovatelným. Přemýšlíte, jak zvládnout svůj podnik? Připravili jsme pro vás možnosti outsourcingu, které vám vaši cestu k work-life balance výrazně usnadní.

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy