Inspirace  |  Přečteno 109 x
Benefity pro zaměstnance a na co je použít

 

Jaké existují benefity a jaké jsou ty nejlepší? Timi vám poradí, jaké zaměstnancké benefity jsou nejoblíbenější a jaké vám mohou ušetřit čas. 


Benefity pro zaměstnance jsou hitem

Zaměstnavatelé si několik posledních měsíců procházejí peklem. Volných míst evidovaných na Úřadu práce v České republice je více, než kolik je na tom samém místě registrovaných nezaměstnaných. 

Kvalitních lidí na trhu práce je málo (každý není jako vy). A pokud firmy nemohou svým zaměstnancům nabídnout vyšší mzdu, snaží se jim dopřát alespoň zaměstnanecké benefity. Zajímá vás, jaké existují benefity a jaké jsou ty nejlepší

 

Jaké existují benefity?

Oblíbených zaměstnaneckých benefitů je hned několik. Na špici se již několik let drží mobilní telefon, týden dovolené navíc, občerstvení na pracovišti, služební auto či penzijní připojištění. Bohužel jen málo zaměstnavatelů se rozhodne pro firemní benefit ve formě letu první třídou na Kanárské ostrovy. Jaké benefity existují pro běžné smrtelníky?

Novodobým hitem jsou například firemní školky, ale i kvalitní poradenství propuštěným zaměstnancům (ehm, nezní to trochu paradoxně?). Zaměstnanci se dnes radují také z příspěvku na bydlení, či mají k dispozici osobního kauče. Pro generaci mileniálů je důležitý především osobní rozvoj, nepřetržité vzdělávání či flexibilita. Důraz kladou i na work-life balance, tedy styl života, kdy mohou budovat kariéru, ale zároveň sledovat před večeří své dítě, které zrovna demoluje jejich oblíbené tričko svými pastelkami. 

 

Jaké jsou nejlepší benefity

Dle průzkumu z minulého roku považují zaměstnanci za nejlepší benefity například 13. plat a 14. plat, bonusy, příspěvek na bydlení, placenou krátkodobou nemoc, příspěvek na dopravu, jazykové vzdělání či pružnou pracovní dobu a práci z domova. 

 

Benefit Plus aneb Vyberte si to, co vám sedí

Nejlepším řešením vůbec je pak využívání tzv. cafeterie. Cafeterií č. 1 v Česku a na Slovensku je Benefit Plus. Využívá ji 150 tisíc zaměstnaců z 250 firem, což nutí Benefit Plus škálu nabízených zaměstnaneckých benefitů ještě rozšiřovat. Princip cafeterie funguje tak, že si každý zaměstnanec může vybrat benefity dle svého. Společnostem následně odpadá nutnost zodpovědět si otázku svých zaměstnanců, na co benefity použít.

Člověk, který miluje vyvalování na pláži, se tak nemusí trápit, co bude dělat s poukázkou do fitness centra. Vegetariáni nedostanou poukaz do restaurace Brasileiro a nezadaní nebudou muset využít voucheru na romantickou dovolenou. Zaměstnavatel se vyhne trapné situaci a ti, kteří si benefity vybírají, budou ze špatného výběru moci vinit jen sami sebe.  

 

Timi jako zaměstnanecký benefit

Věděli jste, že s benefity je spokojeno jen 44 % zaměstnanců? Virtuální asistent Timi vznikl proto, aby lidé mohli efektivně využívat svůj čas. Dostatek volného času je totiž dle výzkumu SODEXO důležitý pro téměř třetinu zaměstnanců. I proto si dnes můžete zaplatit služby Timiho přímo z cafeterie Benefit Plus. Co za vás může Timi udělat, třeba i v pracovní době?

 

  • Období vánočních svátků vyžaduje nákupy dárků. S Timim je výběr dárku zábava.
  • Chcete utéct zimě a stresu okolo Vánoc? Timi vám zařídí dovolenou na míru a ještě poradí, jak hledat levné letenky.
  • Nechce se vám trávit čas jednáním z úředníky a mobilními operátory? Timi si na občas nepříjemné úřední referentky již zvykl.
  • Nejen vánoční nákupy se pěkně pronesou. Timi pro vás jakékoliv zboží nakoupí a doveze.

 

Když za vás tohle všechno Timi v pracovní době zařídí, můžete jít z práce dřív domů a strávit nějaký ten čas s rodinou, přáteli či se věnovat svým oblíbeným koníčkům. Co říkáte? Neváhejte a přeměňte své body z Benefit Plus na volný čas ještě dnes. 

Získejte virtuálního
asistenta ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
300 Kč zdarma na vaše první úkoly
fajfka
200 Kč za každé doporučení přátelům
fajfka
Přehled o všech úkolech
fajfka
Lépe vás poznáme a úkoly splníme rychleji
Abyste mohli používat myTimi naplno, prosím, potvrďte souhlas s našimi pravidly soukromí. Více informací: zdeSouhlasím