Marketing  |  Tvorba webu  |  Přečteno 523 x

Redesign webu Divr Labs vedl ke zvýšení konverzního poměru z 0,5 % na 3 %

Divr Labs je mezinárodní společnost specializující se na location-based VR zážitky. Jejich nabídka zahrnuje hry, jako je Golem VR, Dinosaurs VR a The Lost Lab. Divr Labs působí ve třech městech – v Praze, Londýně a Stockholmu – a jejich zážitky si už užilo více než milion lidí z celého světa.

Identifikace nedostatků na stávajícím webu Divr Labs 

Naše předchozí spolupráce s Divr Labs zahrnovala například tvorbu marketingové strategie. Díky měřením a analýzám z online marketingu jsme společně identifikovali nedostatky klientova stávajícího webu, který nedokázal držet krok s dynamikou a rychlostí rozvoje společnosti. Hlavním úkolem bylo vytvořit web, který by měnil návštěvníky na zákazníky rezervující VR zážitky. Cílem bylo dosáhnout více než 1000 konverzí měsíčně ve všech třech zemích. Klíčovou výzvou bylo vyvinout nejen konverzní web, ale také robustní informační systém, který by zahrnoval:  

 

 • rezervační systém,  
 • kalendář,  
 • statistiky,  
 • reporting, 
 • uživatelské registrace, 
 • slevové kódy, 
 • prostřední vhodné pro práci s influencery 
 • a kalendář, který by byl napojený na globální platební bránu Adyen.  

 

Součástí požadavků byla také automatická distribuce e-mailů a možnost správy celého systému bez nutnosti zásahu vývojáře. 

Jak jsme postupovali 

Na řešení tohoto problému jsme začali pracovat s využitím produktové strategie a positioningu jednotlivých her a jejich výhod. Na základě toho jsme navrhli wireframy a textový obsah, který jsme vytvořili v anglickém jazyce. Tato klíčová fáze trvala asi 2 měsíce, protože jsme chtěli zajistit, že bude navrhovaný web efektivní a atraktivní pro cílovou skupinu. Po odsouhlasení wireframů a textů jsme se zaměřili na grafický design, který byl hotový za další cca 2 týdny

Poté jsme přistoupili k programování frontendu webu, což nám zabralo přibližně 1 měsíc. Po dokončení frontendu došlo k uživatelskému UX testování a posléze jsme se soustředili na programování backendu a vytvoření celého administrativního systému. Tato fáze byla nejnáročnější a zabrala nám asi 3 měsíce. Během tohoto procesu jsme neustále testovali web a ladili jeho rychlost a SEO, aby byl pro vyhledávače co nejatraktivnější. 

Jaký je výsledek? 

První měsíce po spuštění nového webu byly rozpačité, ale brzy jsme zaznamenali pozitivní výsledky.  

 

 • Konverzní poměr návštěvníků vzrostl z původního 0,5 % na vynikající 3 %.  
 • Cena jednoho prodeje se také snížila z 1000 Kč na 100–200 Kč, což byl důsledek zvýšené konverze.  
 • Odchodovost z webu (bounce rate) klesla z téměř 80–90 % na pouhých 10–20 %.  

 

Nový web se stal klíčovým nástrojem pro zvýšení konverzí a úspěšnosti online marketingových kampaní. Díky změně webu ušetřila společnost Divr Labs nemalé finanční prostředky, které by jinak investovala do neúspěšných reklamních kampaní s nízkou návratností. 

Jak spolupráce pokračuje? 

Aktuálně pro Divr Labs spravujeme online marketing ve všech lokalitách a jazycích. Konverzní poměry stále rostou a odchodovost z webu zůstává na nízké úrovni pod 20 %. Na správě webu stále pracujeme, protože pro Divr Labs je tento systém páteří jejich podnikání. Pracujeme na neustálých inovacích a vylepšeních webu i marketingových strategií. 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Ozveme se vám do 24 hodin

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Víme, jak růst
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy