Obchod a strategie  |  Přečteno 2361 x
8. 7. 2019
5 tipů, jak ušetřit peníze v podnikání

Podnikání je závod mezi zisky a výdaji. Pokud utrácíte zbytečně, musíte zvednou cenu zákazníkovi, a tím stlačíte poptávku. Jestliže se vám naopak podaří ušetřit, odmění vás nejen nižší účty, ale i větší zájem o levnější produkty. Pojďme se tedy společně kouknout, jak v podnikání ušetřit peníze.

 

prasátko na peníze

 

1. Jak ušetřit peníze za provozovnu

Opravdu provozovnu potřebujete? Pokud si chcete otevřít kavárnu nebo tetovací studio, klasický garážový start se pro vás nehodí. Jestliže ale budujete novou IT firmu nebo podnikáte online, s přechodem do pronajatých kanceláří nepospíchejte. Vyzkoušejte práci z domu, z garáže, z kavárny, z co-sharingu, z lavičky v parku,…

Máte pocit, že všechny členy týmu musíte držet na jednom místě? I velké korporáty už čím dál tím častěji motivují svoje zaměstnance k práci na dálku. Umí si totiž spočítat, že ušetří peníze za pracovní místo, elektřinu i kávu z kávovaru, a jejich zaměstnanec to navíc ocení.

 

2. Jak ušetřit peníze v provozovně

Nejde to jinak, než v provozovně? Nevadí, i tak můžete ušetřit na velkém množství drobných výdajů, které se s prací v provozovně pojí.

Projděte svoje účty za energie, řekněte si o slevu nebo rovnou změňte dodavatele. Plyn a elektřina vám potečou stále stejně, ale ušetříte výdaje za nevýhodnou smlouvu. Podobný postup zvolte u smlouvy za telefon.

 

3. Jak ušetřit peníze za kvalifikovanou pracovní sílu

Pokud si na práci najmete odborníka, počítáte s tím, že jeho čas je drahý. Většina lidí ale zapomíná na tenhle faktor v okamžiku, kdy jde o jejich vlastní práci. Pokud máte potenciál vydělávat několik tisíc za hodinu, ale trávíte čas vyřizováním jednoduchých e-mailů, svůj potenciál ztrácíte. Ušetřete peníze prostě tím, že jednoduchou práci bude dělat člověk s nízkou hodinovou sazbou, odborníky pak využijete jenom na opravdu odbornou práci. A nezapomeňte: váš čas jsou taky peníze a time-management je základ.

Přečtěte si náš článek o tom, jak delegovat svoje povinnosti.

 

4. Jak ušetřit v podnikání díky outsourcingu

A když už jsme u pracovní síly, zaměřte se také na typy úvazků, které svým spolupracovníkům nabízíte. Pokud někoho zaměstnáte na osm hodin denně, ale máte pro něho tu sedm, tu tři hodiny reálné práce, vyplatí se vám? A co když máte sice práce tak akorát osm hodin denně, ale potřebujete zvládnout široké spektrum činností od pochůzek, přes navolávání kontaktů a správu sociálních sítí až k personalistice?

Přesně v takových případech se vám nejvíce vyplatí outsourcování. Získáte pomoc právě v takovém rozsahu, který potřebujete, a díky tomu na každou odbornost můžete využít odborníka. Zkuste to třeba s myTimi:

 • Marketing od tvorby webu přes copywriting až k výkonnostním reklamám.
 • Obchod od rešerše trhu až po akvizici nových zákazníků.
 • Zákaznický servis od správy objednávek po řešení reklamací.
 • Virtuální asistence od chytrého kurýra po plnění repetitivních úkolů.

 

5. Jak ušetřit na daních

Stát je velký náklad a k podnikatelům, své proklamované „soli země“, se ne vždy chová přívětivě. Nicméně nezapomeňte, že při podání daňového přiznání můžete uplatnit řadu odečitatelných položek:

 • bezúplatná plnění (zkrátka „dar“)
 • úroky z hypotečního úvěru (nebo podobného úvěru)
 • penzijní připojištění
 • životní pojištění
 • odborové příspěvky
 • příspěvky na vzdělávání


Zvažte také, jestli pro vás bude výhodnější pohybovat se v režimu plátce nebo neplátce DPH. Dobrovolná registrace k platbě DPH vám může ušetřit peníze, například když váš majoritní odběratel sám patří k plátcům.
 
Víme, že podnikání je boj. myTimi je tu od toho, aby vám ho co nejvíce usnadnilo. Kvůli tomu nabízíme mnoho příležitostí, jak levně načerpat pracovní sílu i know how a nechat svůj byznys vyrůst. Koukněte se, jaké služby vašemu podnikání nabízíme, nebo se nám rovnou ozvěte.

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Napište nám a my se vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
 • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
 • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy