Marketing  |  Přečteno 467 x
19. 12. 2022
10 tipů, jak zvýšit počet sledujících na instagramu

Říká se, nesuď knihu podle obalu. Na to na instagramu ale rovnou zapomeňte. Celá tato platforma je právě o tom, jak zaujmout na první pohled. A komu se to podaří, ten vyhrává. Proto na této síti nesmíte zanedbat ani ten nejmenší detail. Abyste získali hodně sledujících, musí být váš účet plný zajímavých příspěvku a zkrátka perfektní.

banner

 

Ještě předtím, než začnete zběsile hledat, jak koupit sledující na instagramu, zkuste se nejdřív zaměřit na to, jak můžete svůj účet vylepšit a tím ho zatraktivnit pro sledující. 

1. Zapněte si firemní účet 

Pokud jste tak už neudělali, využijte určitě možnosti firemního účtu. V něm vám potom instagram vytváří analýzy toho, kdo jsou vaši sledující, co se jim líbí a jaký máte dosah. Firemní účet si můžete vytvořit zadarmo a můžete na něj svůj osobní profil přepnout kdykoliv. 

 

2. Vylepšete svůj profil 

Při vylepšování vašeho profilu byste se měli zaměřit na tyto tři hlavní body a ty vyšperkovat: 

  • Profilový obrázek: První, co by mělo uživatele zaujmout, je vás profilový obrázek. Osobní profily využívají svých fotografií, firmy pak nastavují jako profilový obrázek například své logo. Estetikou by měl zapadat do vzhledu profilu. 
  • Bio: V biu máte prostor se stručně a krátce prezentovat. Čím kreativnější bio, tím lépe. Přidávejte emojis, použijte vhodné hashtagy a nebojte se bio časem měnit, fantazii se meze nekladou. Zkuste i přidat originální slovní hříčku, která napoví, čím se vaše podnikání zabývá, a ještě třeba uživatele pobaví. Nezapomeňte do bia vložit link na vaše webovky
  • Uživatelské jméno: Každé uživatelské jméno je unikátní a můžete si založit profil téměř pod jakýmkoli jménem. Důležité je, aby jméno nebylo příliš dlouhé. Pokud svůj profil pojmenujete směsicí náhodných čísel a písmen, žádný uživatel si vás nejspíš nevyhledá. 

 

 

3. Přidávejte příspěvky pravidelně a sjednoceně 

Estetika je na instagramu vším. Vzhled vašeho feedu by měl být konzistentní a podobně laděný. Pokud budete mít jednotný a upravený profil, je mnohem vyšší pravděpodobnost, že uživatele zaujme a začnou vás sledovat. Neméně důležitá je i pravidelnost přidávání příspěvků. Instagram využívá několika algoritmů, které vám poskytnou vyšší dosah, pokud publikujete pravidelně.

Tip: Přečtěte si více o tom, jak funguje algoritmus Instagramu

 

 

4. Tvořte interaktivní stories 

Skvělým nástrojem, který vám pomůže zvýšit svůj dosah – a tím i zvýšit počet sledujících na instagramu – jsou Instagram Stories. Komunikujte se svými sledujícími pomocí interaktivních prvků ve vašich stories a vtáhněte je do dění. Využívejte ankety, pokládejte otázky a naslouchejte svým sledujícím. 

 

5. Už natáčíte Reels? 

Ještě ne? Rozhodně byste ale měli. Tento nástroj využívá stále více profilů a není divu, Reels jsou teď totiž díky svému algoritmu nejúčinnějším nástrojem k získání sledujících na instagramu. Jejich podstatou jsou krátká videa, která mohou být dlouhá až 30 sekund a často slouží k vytváření reklamního obsahu. 

 

6. Výstižný popisek  

Přidali jste příspěvek s krásnými fotkami, který upoutal pozornost potenciálních sledujících? Výborně, teď přichází řada na popisek, ve kterém můžete více popsat kontext vašeho příspěvku. Sice byste do něj neměli vypsat román délkou konkurující knihám Dana Browna, můžete ale popustit uzdu kreativitě až do 2200 znaků. Zároveň pište popisky jednoduše, přidávejte emojis, zaujměte humorem nebo zajímavým příběhem.  

 

7. Správné hashtagy  

Hashtagy slouží na instagramu k třídění a vyhledávání relevantního obsahu. Nebojte se je používat u vašich příspěvků, je to snad ten nejjednodušší způsob, jak získat více followers. Myslete také na to, že méně je někdy více a necpěte do popisku desítky hashtagů, někdy si bohatě vystačíte i s osmi. 

Tip: Víte, jak můžete zvýšit své sledující pomocí reklam

 

8. Zapojte své publikum 

Jedním z nejužívanějších a nejspíš i nejlepších způsobů, kterými zapojíte své stávající sledující a zároveň nalákáte nové, je soutěž. Protože přeci kdo by neměl rád dostat něco jen tak zdarma? A ještě když vám za to musí jen dát follow a maximálně označit do komentářů své přátelé. Pořádáním soutěže zapojíte své sledující, kteří vám pomocí svých profilů – častou podmínkou soutěží je sdílení soutěžního příspěvku do stories uživatele – dělají bezplatnou reklamu, která se vám jednoznačně vyplatí.  

Zase to s nimi ale nepřehánějte. Jednou za čas nějakou soutěž určitě vyhlásit můžete, když je ale budete pořádat často, můžete si nahnat na profil „mrtvé sledující”, kteří přišli jen kvůli soutěži. To potom není dobré pro váš algoritmus. Když budete mít hodně nezapojených sledujících, Instagram vás nebude tolik doporučovat. 

 

9. Buďte součástí komunity 

Chcete sdílení, lajky a komentáře od ostatních uživatelů? Možná byste se k nim měli přidat a sami se nebát ocenit příspěvky jiných profilů. Instagram je přeci jen stále sociální síť, chtělo by to tedy se trochu socializovat, že? Podporou jiných účtů se o vás navíc může dozvědět úplně nový okruh uživatelů než doposud.  

 

10. Nebojte se požádat o pomoc odborníky 

I přesto, že jste si přečetli všechny naše rady, tak se stále necítíte jako odborníci na instagram? To nevadí, my jimi jsme a rádi vám s tím vaším pomůžeme. Náš tým zkušených profesionálů na sociální sítě vám poradí, jak můžete svůj profil vylepšit nebo se vám o něj kompletně postará. 

 

 

 

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
  • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
  • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy