Marketing  |  Přečteno 10482 x
20. 11. 2020
5 nejlepších aplikací na úpravu fotek pro firemní Instagram

Instagram má miliardu aktivních uživatelů po celém světě, kteří pro vás představují miliardu obchodních příležitostí. Jak ale mezi tolika účty a fotkami nezapadnout? Zaměřte se na vizuál. Stejně jako spousta dalšího v dnešní době, i Instagram je o vzhledu.

Nejlepší apliakce na úpravu fotek

 

Základní pravidla pro úpravu fotek na Instagram

Pryč jsou doby, kdy lidem stačila rozostřená fotka z mobilu. Uživatelé už si zvykli na profesionální obrázky, a úprava fotografií se tak na Instagramu stala tématem číslo jedna.

Existuje několik obecných pravidel, jak upravovat fotky na Instagram:

 

 • Nepřehánějte to. Fotka musí vypadat hezky, ale přirozeně.
 • Feed by měl být sladěný. Na všechny fotky proto používejte stejný filtr.
 • Ze statistik vyplývá, že světlé fotky jsou úspěšnější než tmavé.

 

Aplikace na úpravu fotek na Instagram

Úprava fotek stejným filtrem umožní sladěný feed.

 

1: Snapseed: Naše oblíbená aplikace na úpravu fotek zdarma

Naším favoritem je aplikace na úpravu fotek Snapseed. Jednoduše si ji stáhnete do telefonu a bez jakýchkoli poplatků nebo registrací se můžete rovnou pustit do úpravy fotografií.

 

Úprava fotek na Instagram aplikace

Úprava fotek v aplikaci Snapseed

 

V aplikaci najdete jak přednastavené filtry, tak řadu šikovných funkcí. Můžete dle libosti upravovat jas, kontrast, sytost, stíny nebo třeba barevnou teplotu, přidat k fotce rámeček, zaostřit ji (nebo naopak rozostřit) a řadu dalšího.

 

Instagram úprava fotek aplikace

Úprava fotek v aplikaci Snapseed

 

Naše oblíbená funkce? Rozhodně možnost vybrat kliknutím část fotky a upravovat jen tu. Pokud fotíte produkt, můžete mu zvýšit jas, kontrast i barevnost a pozadí přitom nechat bez úpravy.

Tip: Chcete na Instagramu zazářit něčím víc než jen dobře upravenými fotkami? Přečtěte si článek Jak vybudovat z malého podniku lovebrand: Firemní Instagram.

 

2. Jednoduchá úprava fotek založená na filtrech: aplikace VSCO

Úpravu fotek na Instagram hravě zvládnete i s aplikací VSCO, která je v základní verzi zdarma. Abyste ji ale mohli používat, musíte se do ní přihlásit přes Google účet.

Nejsilnější stránkou VSCO je množství filtrů, které si můžete rozdělit podle oblíbených, nedávno použitých nebo speciálně navržených pro danou fotografii. Zdarma je však jen několik základních filtrů. Abyste odemkli všechny, musíte si aplikaci zaplatit. Částka za její používání však není nijak závratná – vyjde vás na 550 Kč ročně.

 

Nejlepší aplikace na úpravu fotek na Instagram

Úprava fotek v aplikaci VSCO

 

Kromě filtrů obsahuje tato aplikace na úpravu fotek i základní funkce jako změna jasu, kontrastu nebo třeba vyvážení bílé.

Tip: Propagujete na sociálních sítích svůj e-shop? Nezapomeňte, že zákazníci se nachází ve čtyřech různých stádiích rozhodování a vy své příspěvky musíte jednotlivým stádiím přizpůsobit. Jak to celé funguje? To se dozvíte v článku 12 tipů na úspěšný marketing na sociálních sítích.

 

3. Snow: Aplikace na úpravu portrétů

Přidáváte na firemní Instagram portréty? V tom případě vyzkoušejte úpravu fotek v aplikaci Snow. Je zdarma a nevyžaduje registraci.

Fotku, kterou chcete upravit, můžete vyfotit přímo v aplikaci nebo přidat z galerie. Snow pak obsahuje několik různých funkcí, z nichž většina je zaměřená na úpravu portrétů. Můžete měnit tvar a velikost hlavy, nosu, rtů a dalších částí obličeje, upravovat jejich barvu, retušovat vrásky nebo třeba přidávat makeup.

 

Nejlepší aplikace na úpravu fotek: portréty na Instagram

Úprava fotek v aplikaci Snow

 

Tip: Jaké fotky na firemním Instagramu postovat? „Obsah si musíte postupně ozkoušet. Nejprve ale musíte vědět, kdo jsou vaši sledující – ideálně jak jsou staří, co od vás chtějí a proč vás vůbec na sítích začali sledovat,“ radí Monika, kterou jsme vyzpovídali v rozhovoru na téma Jak spravovat sociální sítě pro malé a střední podniky.

 

4. Canva: Aplikace na úpravu fotek na Instagram, kterou rozjedete v mobilu i počítači

Canvu možná znáte jako online grafický nástroj, který používá řada firem nejen pro úpravu fotek na Instagram, ale také pro tvorbu loga, letáků nebo třeba bannerových reklam. Věděli jste ale, že se dá stáhnout i do mobilu?

Do aplikace se přihlásíte prostřednictvím Google účtu. Pokud tedy Canvu používáte v desktopové verzi, s vaší aplikací v telefonu se propojí. Aplikace neumožňuje rozsáhlou úpravu fotografií z hlediska vyvážení bílé a podobných parametrů, zato ale dovoluje práci s textem a dalšími grafickými prvky. Obsahuje nespočet šablon, z nichž jediným kliknutím vyberete tu svou a pustíte se do upravování.

 

Nejlepší aplikace na úpravu fotek na Instagram: Canva je jednoduchá

Úprava fotek v aplikaci Canva

 

Do aplikace můžete nahrát vlastní fotky z galerie telefonu, zároveň je vám ale k dispozici i fotobanka. Některé prvky jsou zdarma, jiné placené. Prémiový účet, na kterém jsou zpřístupněné všechny prvky, stojí 300 Kč měsíčně, z vlastní zkušenosti ale můžeme říct, že se obejdete i bez něj.

Tip: Chcete být opravdu originální? Přidejte mezi fotky na Instagram i gify. Přečtěte si, proč je používání gifů dobrý nápad, a naučte se, jak gif jednoduše vytvořit.

 

5. Program na úpravu fotek pro pokročilé: Photoshop

Ve Photoshopu zvládnete úplně všechno, od ořezávání fotek po retuše, úpravu barev i nasazování filtrů. Fotku zkrátka můžete vyladit do nejmenších detailů.

 

Nejlepší aplikace na úpravu fotek: Photoshop pomůže s úpravou fotek do nejmenších detailů

Úprava fotek v programu Photoshop

 

Úprava fotek ve Photoshopu má však několik nevýhod. Zaprvé, Photoshop je placený, přičemž měsíční předplatné stojí zhruba 600 Kč. Zadruhé, obsahuje tolik funkcí, že je pro běžné potřeby firemního Instagramu zkrátka zbytečně složitý.

Tip: Zásadní je zaujmout. Dobrá zpráva je, že máte šanci: 60 % uživatelů totiž uvádí, že si na Instagramu prohlíží produkty. Přečtěte si další statistiky o marketingu na sociálních sítích.

 

Nejlepší aplikace na úpravu fotek na Instagram neexistuje

Co je tedy nejlepší aplikace na úpravu fotek? Máme pro vás možná trochu matoucí zprávu. Není to:

 

 • Snapseed
 • VSCO
 • Snow
 • Canva
 • ani Photoshop.

 

Je to zkrátka ta, která vám osobně vyhovuje na úpravu fotek nejvíc. Každá totiž obsahuje jiné funkce a je určená k trochu jinému účelu.

 

 • Pokud potřebujete upravovat portréty, zvolte Snow.
 • Jestliže vám jde především o filtry, sáhněte po VSCO.
 • Pokud chcete manuálně nastavovat různé parametry, zvolte Snapseed.
 • Chcete mít nad úpravou fotek absolutní kontrolu? Kupte si Photoshop.
 • Přidáváte do vizuálu text a spoléháte na různé grafické šablony? Zvolte Canvu.

 

Jak u svých fotek nasbírat co nejvíc srdíček

Můžete mít sebekrásnější fotku, ale bez dostatečného dosahu ji nikdo neuvidí. Co můžete udělat pro to, abyste zvýšili dosah svých příspěvků?

Především budujte engagement, neboli zapojování fanoušků. Snažte se vyvolat diskuzi pod příspěvkem. Čím víc komentářů a lajků bude vaše fotka na Instagramu mít, tím více lidí ji uvidí.

Vyplňujte lokaci a používejte hashtagy. Zajímá vás víc? Na téma hashtagů jsme napsali samostatný článek Proč ty nejpopulárnější hashtagy nejsou vždy ty nejlepší?

Pomocí analytického nástroje, jako je například Eclincher, zjistěte, kdy je na vašem Instagramu ideální doba pro postování.

Zvyšujte popularitu profilu pomocí stories. Instagram je vyhodnotí jako oblíbené, pokud v nich dosáhnete hodně reakcí. Snažte se proto zařazovat co nejvíce anket, kvízů a dalších prvků, které vyžadují interakci ze strany diváků.

A především: Nezapomínejte, že srdíčka nejsou to hlavní, o co na firemním Instagramu jde. Důležité je, kolik lidí se díky fotce proklikne na váš web a provede nákup. Obrázek roztomilého štěňátka vám sice zajistí srdíčka, konverzím ale příliš nepomůže.

 

Chcete profesionální Instagram?

Chcete profesionální Instagram, který konvertuje fanoušky v platící zákazníky, ale nemáte cit pro úpravu fotek, nevíte si rady s textem nebo prostě jen nemáte čas? Správu sociálních sítí nechte na myTimi.

Víme, co děláme – například při správě vlastních sociálních sítí jsme za rok nasbírali přes 2 000 fanoušků a zvedli engagement o 82 %. Víc se dozvíte v případové studii o tom, jak jsme dělali marketing sami sobě.

Zlepšete svoji akvizici
ještě dnes

Jak si přejete využít svých
300 Kč zdarma?

Napište nám a my se
vám obratem ozveme.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení
4.9 hodnocení
Exkluzivní tipy jen pro vás
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte přístup k exkluzivním tipům a novinkám, které na blogu nenajdete.
 • Každou neděli vám pošleme tip z oblasti marketingu, podnikání nebo osobního rozvoje.
 • Každý druhý čtvrtek vás upozorníme na nejzajímavější články na blogu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Byl jste úspěšně přihlášen k odběru
Gratulujeme, nyní odebíráte novinky z myTimi.
icon

Mohlo by vás zajímat

Všechny články >
Timi photo
Jan Skovajsa
CEO
zakladatel, CEO a zároveň jeden z investorů myTimi

Napište mi, s čím potřebujete pomoci, a pojďme se sejít

Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
4.9 hodnocení

Těšte se na výhody

fajfka
Jste nespokojení? Neplatíte
fajfka
myTimi už využívá více než 9 679 zákazníků
fajfka
Platíte za výsledky a vždy dopředu víte kolik
fajfka
Na projekty nahlížíme z perspektivy majitele firmy